Колишній посадовець адміністрації Януковича Портнов подав до суду на hromadske через розслідування щодо окупації Криму

Колишній заступник голови адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов. Андрій Портнов. Фото: УНІАН

Колишній заступник голови адміністрації експрезидента Віктора Януковича Андрій Портнов подав до суду на hromadske через їхнє розслідування "Як віджимали Крим: ексклюзивні записи" за 27 грудня 2023 року, яке базується на аудіозаписах 2014-го. Авторка розслідування прокоментувала цей позов.

Про це повідомляє hromadske.

Портнов стверджує, що керівниця відділу журналістських розслідувань hromadske та авторка відповідного розслідування Ярослава Вольвач назвала експосадовця "проросійським діячем, колаборантом, зрадником, поплічником Росії, який курував окупацією Криму в інтересах росіян", а також повідомлено про "вчинення державної зради".

У своєму позові він заявив, що матеріал містить "неправдиву інформацію, принижує честь, гідність і ділову репутацію Портнова", а також начебто є замовним.

У свою чергу, Вольвач назвала його обвинувачення "маніпулятивні" та заперечила, що у розслідуванні вона стверджувала, що він "колаборант, зрадник та проросійський діяч", а ставила питання, чи можна так його називати.

За її словами, авторка хотіла таким чином зауважити на "абсурдності" рішення Печерського районного суду у справі проти "Центру протидії корупції", який "став на бік Портнова" та заборонив використовувати щодо нього зазначені слова.

"Що ж до ключового питання, яке у своєму позові Портнов обходить стороною, то це плівки, які свідчать про його ймовірну причетність до процесів, пов'язаних з окупацією Криму, і це питання мають перевіряти правоохоронні органи", — наголосила Вольвач.

Щодо обвинувачення у замовності матеріалу про Крим керівниця відділу журналістських розслідувань зазначила, що це звучить "дуже серйозно", але базується на рекламі цієї статті на сторінці hromadske у Facebook.

"Так роблять чи не всі медіа для популяризації власного контенту. Тому насправді підозри у якійсь замовності — це просто смішно", — пояснила вона.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook