У глави мусульманської громади "Алушта" Абдула Гафарова провели обшук

Абдула Гафаров. Фото: Кримська солідарність

В Алушті окупаційні силовики провели обшук у будинку голови мусульманської релігійної громади "Алушта" Абдули Гафарова. Окупанти відвезли кримського татарина до відділу "поліції".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Зазначається, що перші відомості про обшук надійшли о 6:30 ранку.

"Приблизно о 6:30 ранку до нас сильно постукали у двері з вимогою відчинити. Поки ми прокинулися і почали розуміти, що відбувається, чоловік сказав одягатися, а вони все дужче й дужче почали стукати. Чоловік їм кричить: "Почекайте, дружина одягається!". Потім він спустився вниз. Розбудив дітей, сказав їм: "Швидко одягайтесь", — розповіла дружина Фатма Гафарова.

Наразі у будинку Гафарова перебуває п'ятеро неповнолітніх дітей від року до 15 років.

"Потім зайшли приблизно 6-7 людей у масках. Інші — двоє понятих. Внизу вони почали зачитувати йому протокол. Коли я спустилася з дитиною на руках, що плакала, запитала, що тут відбувається, вони сказали: "Ми вашому чоловікові все пояснили". Я говорю: "Скажіть мені". Вони кажуть: "Ми не зобов'язані, ми вашому чоловікові сказали", — зазначила Гафарова.

Після обшуку співробітники "Центру протидії екстремізму" відвезли Абдула Гафарова до відділу поліції в Алушті.

Що відомо про Абдулу Гафарова

У серпні цього року Гафарову окупаційний суд призначили адміністративний арешт за статтею 20.2.2 КоАП РФ (Організація масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, які спричинили порушення громадського порядку). Він провів у слідчому ізоляторі чотири доби. Тоді його затримали біля будівлі "Київського районного суду" у Сімферополі, куди він приїхав на відкрите судове засідання.

Що відомо про обшуки членів релігійної мусульманської громади "Алушта"

Незалежна релігійна громада вже неодноразово зазнавала тиску з боку окупаційної влади, про що детально розповідав імам Юсуф Аширов. Голову громади Ленура Халілова і члена ревізійної комісії Руслана Месутова заарештували 10 червня 2019 року, після того, як в Алушті, у селі Ізобільне та в селищі Малий Маяк у будинках чотирьох кримських татар відбулися обшуки з подальшим затриманням.

У червні 2020 року окупанти оштрафували Аширова за нібито "незаконну місіонерську діяльність" на 5 тисяч рублів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook