У морський порт Феодосії вперше прибули одразу шість потягів із вагонами для перевезення зерна

Шість потягів із вагонами для перевезення зерна в морському порту Феодосії окупованого Криму, 8 листопада 2023 року. Фото: Крим.Реалії

У середу, 8 листопада, у морський порт Феодосії тимчасово окупованого Криму прибули шість потягів із вагонами для перевезення зерна. Така кількість потягів на залізничних коліях міста фіксується у перший раз.

Про це поінформував кореспондент "Крим.Реалії".

На зерновозах видно маркування ростовського товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Фрегат". Компанія фігурує в розслідуванні посольства України в Лівані стосовно перевезення українського зерна, яке РФ транспортувала на сирійському балкері до порту Тріполі.

За даними з відкритих джерел, фірма зареєстрована у 2019 році в Батайську Ростовської області Росії.

Зерновози ростовського ТОВ "Агро-Фрегат" у морському порту Феодосії. Фото: Крим.Реалії

Крім того, у порту виявили балкер FEDOR (IMO 9431977, MMSI 273294380) під російським прапором, який неодноразово перевозив зерно з портів окупованого Криму.

Балкер FEDOR у морському порту Феодосії. Фото: Крим.Реалії

Що відомо про вивезення українського зерна з окупованого Криму

Окупаційний влада глава Криму Сергій Аксьонов визнавав, що Росія продає українське зерно. Але згодом він сказав, що у кримських портах не завантажують зерно для прямих поставок за кордон.

Центр національного спротиву у серпні повідомляв, що врожай зерна, який зібрали на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, росіяни активно вивозять через порти у Криму, ймовірно, на африканські ринки. Також для вивезення зерна росіяни використовують Маріуполь на Донеччині. Там курсують фури з зерном, які прямують у напрямку Новоазовська та Ростова-на-Дону у Росії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook