Окупанти винесли 472 постанови про "дискредитацію ЗС РФ" у Криму — КримSOS

Ілюстративне фото. Telegram/ Крым 24

За рік і 9 місяців окупаційні суди в Криму винесли 472 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за "дискредитацію" російської армії.

Про це Суспільному Крим розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

"З 4 березня 2022 року по 31 жовтня 2023 року окупаційні суди в Криму винесли 472 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії (ст. 20.3.3 КоАП рф), з них 27 – лише у жовтні цього року", – зазначив аналітик.

"Ця стаття 20.3.3 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ носить дуже розмитий характер, внаслідок чого багато висловлювань можна прирівняти до дискредитації армії РФ. Для прикладу, написи: "Слава Україні!", гасла "Ні війні!" чи поширення інформації від українських державних органів про ситуацію навколо повномасштабної війни. Все це може бути підставами для притягнення до адміністративної відповідальності. Санкція цієї статті передбачає штраф до 50 тисяч рублів (19,6 тисяч грн), в окремих випадках до 100 тисяч рублів (39 тисяч гривень)", — розповів Ярошенко.

Аналітик громадської організації також зазначив, що в Криму практикується ситуація, коли осіб, які висловлюють проукраїнські або антивоїнні погляди, притягують до відповідальності не лише за "дискредитацию" армії РФ, але й за іншими адміністративними правопорушеннями. Наприклад, за нібито демонстрацію нацистської символіки або за публічну образу російських державних символів.

Наприклад, минулого місяця адвоката Олексія Ладіна було одночасно оштрафовано на 45 тисяч рублів (17,6 тисяч грн) за нібито дискредитацію російської армії за те, що він ще в 2022 році у Facebook опублікував антивоєнний пост.

Водночас його відправили під адміністративний арешт на 14 діб за те, що він розмістив у своєму профілі в соцмережі дві картинки, на яких зображена кримськотатарська тамга і український тризуб.

"Це було трактовано окупаційними структурами, як демонстрація нацистської символіки. Більше того, за весь період відколи була запроваджена ця норма про дискредитацію російської армії, було винесено 6 вироків. Тобто це означає, що особи були притягнуті до кримінальної відповідальності, бо на думку окупаційних структур, вони вчинили повторну дискредитацію російської армії впродовж року. От відомо, що у двох випадках особи були засуджені до півтора року позбавлення волі. В одному випадку до одного року, в другому випадку було умовне позбавлення волі, ще в одному випадку штраф і в одному випадку немає відкритої інформації щодо покарання", — підсумував Євген Ярошенко.

Нагадаємо, 4 березня 2022 року у Росії депутати ухвалили поправки до законодавства, що передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за "дискредитацію Збройних сил Російської Федерації".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook