У Київській картинній галереї презентували 4 заключний етап виставки "Qalqan/Щит" українського митця-кераміста Рустема Скибіна. Глядачам було представлено 12 керамічних панно у вигляді захисних щитів.
Про це повідомляє кореспондент Суспільного Крим.
Керамічні щити оздоблені кримськотатарським орнаментом, який символізує відродження, самоідентифікацію, спротив несправедливості, збереження та продовження життя.
Загалом було проведено 4 презентації впродовж кількох місяців, на кожній з них глядачам представляли по 4 панно. Вчора, 20 жовтня, був останній захід в рамках цього проєкту, на якому презентували останні 4 щити.
Один із шоломів, з якого Рустем Скибін вивчав орнамент, знаходиться в США в музеї Метрополітен. Він адаптував цей орнамент переніс на щит/калкан.
"Це наша історія і це наша культура. І цей вид мистецтва був майже втрачений, тому що коли захоплюють територію, людей, перше, що знищується — це культура. Звісно, що ремесло і мистецтво військове, воно найвищого рівня і в технічному, і в мистецькому сенсі. Тому мені було цікаво вивчити, зібрати артефакти, які збереглись, проаналізувати їх, і зробити такі панно сучасними, які зрозумілі сучасному глядачеві.
Що відомо про Рустема Скибіна
Рустем Скибін за національністю — кримський татарин. Його батько має українське та швейцарське коріння, а мати — кримська татарка.
У 2000 році він вперше на виставці представив свої роботи. Цей стиль називається Quru Isar, в перекладі з кримськотатарської "суха перепона", або "перегородка".
Після анексії Криму у 2014 році митець переїхав до Києва. Тут він відкрив майстерню традиційних кримськотатарських керамічних виробів.
Наразі його твори зберігаються в колекціях Білого Дому (резиденція Президента США), Вестмінстерського палацу (Британський парламент), Залі Парламентської асамблеї Ради Європи, Українському культурному центрі (в Торонто (Канада), Музеї образотворчого мистецтва Гранади (Іспанія), палаці всіх правителів (Вільнюс (Литва), Національному музеї Індонезії (Джакарта (Індонезія), Центрі сучасного мистецтва "CerModern" (Анкара (Туреччина), Музеї сучасного мистецтва "Ghalya’s" (Маскат (Оман) тощо.
Що відомо про виставку "Qalqan/Щит"
27 вересня У Києві презентували виставку "Qalqan/Щит" з керамічними панно у формі захисних щитів з кримськотатарським орнаментом. Її відкрили у Центрі інформації та документації НАТО при Посольстві Республіки Литви в Україні.
Для створення художнього образу обрали один з елементів бойового мистецтва — "Військовий щит". Традиційний декор кримських татар, яким прикрасили щити, царська Росія заборонила при анексії близько 200 років тому. Протягом місяця відкрили ще три виставки.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook