Кримську татарку Леніє Умерову залишили у СІЗО до 2024 року

Оновлено
. Фото: Telegram/SOTAvision

Кримській татарці Леніє Умеровій, яку Росія звинувачує у "шпигунстві", Лефортовський суд Москви на закритому засіданні продовжив утримання під вартою ще на три місяці – до 4 січня 2024 року. Це вже третє продовження запобіжного заходу для неї. Умерова сподівається на обмін.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила Суспільному Крим адвокатка Умерової Ольга Дінзе.

"Сьогодні за клопотанням слідчого суд продовжив щодо Леніє запобіжний захід у вигляді взяття під варту ще на 3 місяці, а загалом до 8 місяців, тобто до 04.01.2024р. Леніє фізично почувається добре, психічний стан стабільний. У СІЗО Леніє багато читає, займається йогою, тобто проводить час із користю. Живе в надії на обмін", – розповіла Дінзе.

Судове засідання було закритим, тому що нібито на ньому оголосять відомості, що становлять державну таємницю. Адвокатка заявила у коментарі коресподенту SOTA, що дані, які слідчий подає до суду, крім даних про оперативників і слідчих, не мають таємниці.

"На думку захисниці, слідству не вдасться завершити досудове розслідування за три місяці, і слідчий ще раз клопотатиме про продовження терміну утримання Умерової. Експертизи у цій справі ще не призначені й не проведені. Із чим пов'язане затягування строків досудового слідства, стороні захисту не повідомляють", – йдеться у повідомленні.

UPD: Брат кримської татарки Азіз Умеров розповів Суспільному Крим, що її справа – засекречена, тому сторона обвинувачення не надає жодних процесуальних документів для ознайомлення, а з адвоката взята розписка про нерозголошення, що не дає родичам можливість отримати інформацію про Умерову.

"Наразі вона просила не писати їй листи кримськотатарською мовою, бо дуже багато охочих активістів й людей, які просто її підтримують пишуть їй листи. Частина з них надходить з Криму. І з Криму вона просила не писати кримськотатарською мовою, оскільки це є підставою для додаткових перевірок і вона переживає, що це може якось ускладнити їй життя, а також може бути небезпечно для людей, які їй пишуть такі листи", – зауважив Азіз Умеров.

Крім того, він уточнив, що згідно з останніх листів, вона починається добре, наскільки це можливо та намагається триматися.

"Я навіть не уявляю, що відчуває людина після 10 місяців ув'язнення в одиночній камері, але моя сестра показує великий приклад мужності, стійкості та героїзму", – наголосив брат Умерової.

Що відомо про Леніє Умерову

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook