Кримськотатарські громадські діячі запустили обʼєднану ініціативу "Кримський фронт" для підтримки Сил оборони України та надання гуманітарної допомоги людям прифронтових і тимчасово окупованих територій.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомила кореспондентка Суспільного Крим.
Співкоординатор ініціативи "Кримський фронт" Снавер Сейхталілєв заявив, що дана ініціатива ставить на мету перемогу України, її наближення та звільнення Криму. Вона буде спрямована на масштабування допомоги, яка збирається та надається Силам оборони.
Муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустамов розповів, що залучений до "Кримського фронту" з 2014 року. Зараз Духовне управління на базі фонду Національного Добробуту Криму, разом із Меджлісом займаються благодійним проєктом на прифронтових територіях "Годуємо країну" та планують запустити мобільну медичну лабораторію.
"Наша мета - лікувати, годувати, в першу чергу, на прифронтових територіях та духовно опікувати", – уточнив він.
Також у рамках "Кримського фронту" волонтери передають карети швидкої допомоги та автівки. Благодійні фонди, що увійшли до проєкту, відправили захисникам 96 машин, забезпечують цивільних продуктами та речами першої необхідності на прифронтових територіях.
За словами глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, ця ініціатива є продовженням боротьби, що розпочалася 26 лютого 2014 року – з окупації Криму.
"Це об'єднана ініціатива кримськотатарських інституцій починаючи від представницького органу кримських татар Меджлісу, духовного управління мусульман Криму і кримськотатарських громадських організацій, волонтерів, діячів культури тощо", – пояснив він.
Чубаров зазначив, що саме на дану платформу спрямовуватимуться запити від військових та жителів прифронтових та тимчасово окупованих українських територій.
"Тепер все це буде об'єднуватися на одній платформі. Я бачу тут момент акумулятивності – що збільшуються наші можливості, наші зусилля. Якщо зможемо напрацювати авторитет Кримського фронту, то буде більше тяжіння потенційних спонсорів і донорів. Якщо буде авторитет. От за це ми маємо боротися", – наголосив він.
Як уточнив співкоординатор ініціативи Ленур Мамбетов, на сайті проєкту є окремий розділ з інформацією для охочих долучитися не лише фінансово, а й інформаційно.
"Ми запрошуємо усіх бажаючих, які можуть надати будь яку допомогу нам і це дуже важливо, щоб усі ті, хто бажає бачити Крим вільним, щоб вони приєднувалися, щоб була ця велика платформа і усі бачили, як багато бажаючих закінчити цю війну саме у Криму", – розповів Мамбетов.
Крім того, у планах проєкту – забезпечення українських воїнів амуніцією та озброєнням, а також евакуація цивільних громадян.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook