У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо перейменування населених пунктів та нового районування Криму

Ексклюзивно
Будівля Верховної Ради України в Києві. Детектор Медіа

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт про введення в дію рішень, прийнятих парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації назв населених пунктів та запровадження нового районного поділу АР Крим.

Про це свідчить проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим".

UPD: У коментарі Суспільному, депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Віталій Безгін розповів детальніше про важливість та вплив нового законопроєкту про районування та визначення адміністративних центрів територіальних громад на Кримському півострові.

"Законопроєкт несе в собі одну ключову річ, яка складається з деяких пунктів. Зокрема, ми знаємо, що у нас з 2020 року вся країна окрім Криму, й враховуючи навіть тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей, вона сформована з громад. В Криму впроваджено нову систему районування, але громад немає, адже не було повноважень в уряду це здійснити. А законопроєкт надає уряду такі повноваження, щоб все ж затвердити громади в Криму", - сказав він.

За словами Безгіна, у проєкті закону пропонується модель затвердження в Криму тимчасових громад на основі яких, Президент України отримає можливість впровадити військові адміністрації населених пунктів та визначити адміністративні центри територіальних громад в Криму.

"Відповідно тоді ми будемо розуміти, що у нас буде не 10 військових адміністрацій, а близько 60. Сподіваюсь, що на комітеті його розглянемо десь в середині серпня, але все залежить від різних обставин", - зауважив він.

Відповідним законопроєктом передбачається надання можливості Урядові визначити території та адміністративні центри територіальних громад у Криму, не розробляючи для цього перспективні плани.

Кабмін доручив у прикінцевих та перехідних положеннях протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в Автономній Республіці Крим.

Також протягом трьох місяців необхідно утворити районні державні адміністрації нових районів півострова та внести на розгляд парламенту законопроєкт щодо особливостей відновлення публічної влади після звільнення від окупації.

Народні депутати зазначають, що прийняття відповідного законопроєкту створить передумови для ефективної деокупації Кримського півострова.

Зокрема, це надасть можливість створити районні військові адміністрації та військові адміністрації на території територіальних громад.

Крім того, органи виконавчої влади у Криму зможуть планувати відновлення своїх територіальних підрозділів, враховуючи новий адміністративно-територіальний устрій.

Раніше передбачалося, що відповідні рішення втілять після деокупації півострова, але вирішено, що готувати підґрунтя для звільнення Криму необхідно вже зараз. На даний момент проєкт передано на розгляд керівництву.

Що відомо про перші дії України у Криму після його деокупації

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook