Перейти до основного змісту

У Криму окупанти засудили 65-річну українку до ув’язнення. Що про неї відомо

. Коллаж Суспільне

У Севастополі окупаційна влада засудила місцеву мешканку до 12 років позбавлення волі за звинуваченнями у шпигунстві на користь України.

Про це повідомила уповноважена президента з прав людини Людмила Денісова.

"Підконтрольний російській окупаційній владі так званий "Севастопольський міський суд" виніс незаконний вирок громадянці України Галині Довгополій по сфабрикованій кримінальній справі за нібито збір даних для України відносно окремого авіаційного полку Чорноморського флоту Російської Федерації", – написала посадовиця на своєму Telegram-каналі.

За словами Денісової, Галина Довгопола отримала 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму та 1 рік адміннагляду після закінчення терміну ув`язнення.

Омбудсман додала, що окупаційна влада проводила слухання у справі у закритому режимі та без допуску ЗМІ, що свідчить про сфальшований характер справи. Вона засудила дії окупантів та закликала міжнародну спільноту посилити тиск на РФ задля припинення терору щодо незаконно утримуваних Росією громадян України та їхнього звільнення.

У чому звинувачують жінку

За повідомленнями російських ЗМІ, суд визнав 65-річнну Галину Довгополову винній у державній зраді на користь розвідки Міністерства оборони України.

"Севастопольський міський суд визнав Довгополову Галину Павлівну винною у скоєнні злочину, передбаченого ст. 275 КК РФ (державна зрада). Вироком суду їй призначено 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму", – повідомив представник окупаційних силових структур.

На сайті так званого "Севастопольського міського суду" зазначається, що українка нібито збирала відомості про підрозділ російського флоту.

"Вона виконувала розвідувальні завдання, спрямовані на збирання відомостей про окремий авіаційному полку Чорноморського флоту, які розкривають терміни дії позивних, частот і ключів, індексів радіостанцій, ключів до таблиць радіопозивних, – тобто, відомостей, що становлять державну таємницю, передача яких могла бути використана на шкоду безпеці Російської Федерації", – стверджують окупанти.

При цьому вони пояснили закритий характер засідання тим, що в матеріалі засідання містились відомості, які являють собою "державну таємницю".

Що відомо

  • Кабмін призначив стипендію Левка Лук'яненка двом кримським політв'язням Сейрану Салієву та Серверу Мустафаєву.
  • У Міністерстві закордонних справ вважають "нікчемним" указ президента Росії Володимира Путіна, який забороняє українцям володіти землею в окупованому Росією Криму.
  • Міністри "Великої сімки" виступили із заявою до річниці окупації Криму.
Топ дня
Вибір редакції