18 травня о 12:00 відбудеться хвилина мовчання у пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу. 81 рік тому цього дня, за наказом Сталіна, радянська влада насильно вивезла з Криму понад 200 тисяч кримських татар.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомляє представництво президента України в Криму.
"Силовики вантажили людей у переповнені товарні вагони без їжі, води й медичної допомоги. Дорогою багато хто помер, інші не витримали умов заслання — їх забрали хвороби, голод, виснаження. Радянська влада прагнула знищити саму ідентичність народу: його культуру, мову, пам'ять, присутність на рідній землі", — зазначили у представництві.
12 листопада 2015 року Верховна Рада України назвала депортацію актом геноциду і визначила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
"Історія, яку замовчують, повторюється. Злочини, які забувають, стають можливими знову. Сьогодні, під новою російською окупацією Криму, кримські татари знову стикаються з арештами, катуваннями, приниженням і переслідуваннями. Хвилина мовчання — це не лише пошана до загиблих. Це солідарність із тими, хто пережив трагедію. Це сигнал світові: ми пам'ятаємо. У цей момент усе стихає, щоби голос історії прозвучав гучніше. Це мовчання говорить за тисячі зруйнованих родин, за втрати, які не зникають. Бо історія повторюється", — підкреслили у представництві.
Нагадаємо, що в Києві 18 травня працюватиме простір пам'яті та підтримки. З 14:00 до 20:00 біля Меморіалу жертв геноциду відбуватимуться заходи до Дня пам'яті.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube