Молебні до 81-ї річниці депортації кримськотатарського народу 16 травня відбулися в мечетях Духовного управління мусульман України "Умма". Вшанували пам'ять всіх загиблих внаслідок геноциду.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
На молитву та пам’ятний захід у Києві прийшли понад 200 людей, розповів Суспільному Крим голова правління Духовного управління мусульман України "Умма" Ділявер Саідахметов.
Серед учасників — учні, політики, військові та представники дипломатичного корпусу.
"Для нас це обов’язок: щороку в ці пам’ятні дні ми згадуємо події. Це історія наших бабусь, дідусів, наших батьків. Цього року ми вирішили зробити більш відкритий захід, щоб залучити більше людей, адже дуже часто буває так, що переважно тільки кримські татари знають про ці події, а представники інших народів — дуже мало", — зазначив він.
Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Мурат Сулейманов підкреслив, що сьогодні особливо важливо пам’ятати про депортацію.
"І зараз, як ніколи, ми повинні про це згадувати — і не тільки згадувати, а діяти. Але найголовніше, що ми повинні робити як кримські татари, — це не втрачати віру і надію в нашу силу, у повернення державності, культури та всього того, що, на жаль, було втрачено", — сказав він.
На заході також експонували роботи фотографа Арвідаса Шеметаса на тему повернення кримських татар на півострів після депортації.
"Із початку 90-х — будівництво, відновлення мечетей, будинків, історія боротьби: там є світлини з мітингів, які на 18 травня в Криму збирали найбільше людей. Ми зібрали значно більше фотографій, але відібрали приблизно 20, щоб показати: окрім депортації як великої трагедії, є й інша частина — та, що дає надію", — додав Ділявер Саідахметов.
Окрім того, імами та релігійні громади у Львові, Чернівцях і Запоріжжі спільно з партнерами залучені до проведення меморіальних заходів у своїх містах, повідомляє Духовне управління мусульман України "Умма".
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube