У поліції Чернівецької області розпочали перевірки за двома зверненнями від жителів села Малятинці. 21 березня віряни Православної церкви України вперше після переходу з УПЦ МП увійшли до храму на честь Миколая Чудотворця. Водночас парафіяни УПЦ були проти цього.
Про це Суспільному повідомила речниця нацполіції області Кароліна Маришева.
"Представники ПЦУ реалізували своє законне право на користування культовою спорудою та земельною ділянкою, здійснили вхід до культової споруди та розпочали своє перше богослужіння. На місце прибули представники УПЦ, які були проти даної реалізації", – повідомила Маришева.
За інформацією Маришевої, правоохоронці були на місці, щоб запобігти конфліктам. Водночас у поліції зареєстрували два звернення щодо можливих протиправних дій та розпочали перевірки.
Що відомо про ситуацію
22 березня на сайті Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ повідомили, що парафіяни увійшли до храму та провели молебень, на якому був єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност.
"Релігійна громада села Малятинці на законних підставах уперше увійшла до свого храму після переходу до Православної Церкви України", – повідомили на сайті єпархії.
Водночас на Facebook-сторінці "Вірні Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ" це назвали "захопленням храму". У дописі йдеться, що група людей прийшли до настоятеля Миколая Губки та вимагали ключі від храму.
"Настоятель відповів він не дасть ключі, оскільки більшість [під час голосування за перехід до ПЦУ] проголосувала проти", – йдеться у дописі.
Що відомо про релігійний перехід у Малятинцях
1 лютого у селі Малятинці провели збори за перехід від УПЦ МП до ПЦУ. На зборах зареєструвались 142 людини – "за" проголосували 98 людей, проти — 44. Це означає, що голосів достатньо для переходу. Про це Суспільному повідомив голова інформаційно-просвітницького відділу Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ Василь Левченко.
Згідно з розпорядженням, яке опублікували на сайті Чернівецької обласної адміністрації, 27 лютого зареєстрували новий статут релігійної організації на честь святителя Миколая Чудотворця Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України). Зробили це, зважаючи на протокол парафіяльних зборів та заяву парафії.
Водночас тоді настоятель храму на честь святителя Миколая Чудотворця Микола Губка у коментарі Суспільному казав, що не вважає, що збори відбулися. На його думку, не всі знали про збори й, відповідно, не змогли проголосувати.
2 березня на Facebook-сторінці "Свято Миколаївський УПЦ храм села Малятинці" оприлюднили відео, на якому настоятель Микола Губка з вірянами повідомляють, що залишаються у підпорядкуванні УПЦ.
"Ми — релігійна громада села Малятинці Кіцманського благочиння заявляємо, що зостаємося в канонічному й духовному єднанні з Українською православною церквою під предстоятельством блаженнішого митрополита Онуфрія Київської митрополії і завіряємо це документально", – йдеться у відео.
Водночас з відео невідомо, чи проводили віряни ще одні релігійні збори, скільки людей зареєструвалися та якими були результати голосування.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини