Перейти до основного змісту

"Фіксують різке зростання": За вихідні на Буковині сталося 18 пожеж через загоряння сміття чи сухостою

Фото з місця пожежі, яка, ймовірно, виникла через загоряння сухої трави на Буковині. facebook/Головне управління ДСНС у Чернівецькій області

У Чернівецькій області за вихідні сталося 18 пожеж на відкритій місцевості через загоряння сміття, чагарників чи сухостою. Внаслідок цього згоріло понад 24 гектари сухої рослинності.

Про це повідомили у Facebook обласного управління ДСНС.

За інформацією ДСНС, рятувальники фіксують різке зростання кількості 11 пожеж на відкритій території.

Так за добу, 23 лютого, сталося 11 пожеж у всіх районах області та Чернівцях, повідомили у Facebook ДСНС. За попередньою інформацією, майже у всіх випадках загоряння сталося через людей.

Загрози, що вогонь міг розповсюдитися на житлові будинки, не було. Водночас через сильне задимлення від пожежі у Дністровському районі тимчасово перекривали рух авто на одній доріг області.

З початку року в області сталося 38 пожеж, однак цими вихідними зафіксували рекордну кількість виїздів, розповіла Суспільному речниця обласного управління ДСНС Мирослава Іванчук.

В минулому році кількість пожеж різко зросла в березні, коли протягом тижня на пожежі виїжджали 44 рази, а загальна площа пошкодженої землі становила 34 гектари.

Яка відповідальність за спалювання сухостою

Може бути кримінальна та адміністративна відповідальність. За самовільне спалювання рослин людину можуть оштрафувати на сумі від 3 060 до 6 120 гривень, посадовця – від 15 300 до 21 420 гривень.

Якщо траву підпалили на території природно-заповідного фонду, штраф становить від 6 120 до 12 240 гривень, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 гривень.

Якщо йдеться про порушення пожежної безпеки у лісі, людину можуть оштрафувати на суму від 1 530 до 4 590 гривень. Сума штрафу для посадових осіб за це порушення – від 4 590 до 15 300 гривень.

Якщо внаслідок пожежі природі завдали великих збитків, людину можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Йдеться про штраф у розмірі від майже 92 тисяч до 153 тисяч гривень або обмеження чи ув'язнення від двох до п'яти років.

Водночас, якщо через пожежу загинули люди чи тварини, людину можуть позбавити волі на строк від 5 до 10 років.

Чому шкідливо спалювати траву

Однією з найнебезпечніших проблем зі спалюванням сухостою є забруднення повітря. Це шкодить комахам та тваринам. Про це у коментарі Суспільному розповіла доцентка кафедри екології Аліна Жук. Також під час спалювання виділяються шкідливі речовини та виникають пожежі.

"Сухе листя є природним добривом для ґрунту. Окрім компостування, листям можна утеплювати на зиму квітники, кущі та дерева", – каже Жук.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції