Чернівчанин Денис Перч з позивним Кореєць ініціював створення роти “Фаворит”, яку й очолив. Це рота ударних та розвідувальних безпілотників – торік її бійці знищили понад тисячу російських військових.
Військові працюють якнайближче до лінії зіткнення й першочергово намагаються підтримати піхоту. Зараз у роті понад сотня військових, однак зараз мають ціль – стати батальйоном, аби залучити більше бійців. Про історію командира та роти "Фаворит" – у матеріалі Суспільне Чернівці.
"Людям, які не вірять у перемогу, – не місце в роті"
Денис мобілізувався у березні 2022 року. Каже, готувався до цього: тренувався й вирішував, в які війська хоче вступити. Так долучився до 107 бригади Чернівецької тероборони. За час служби пройшов шлях від розвідника до командира взводу, а потім й роти розвідки "Фаворит".
"Рота виникла через необхідність у спеціалізованому підрозділі, який би проводив ударні та розвідувальні місії. У різних відрядженнях я втрачав побратимів, бачив вплив дронів на полі бою – що це досить ефективно може працювати в обидві сторони. Я запропонував командуванню, що така окрема рота потрібна чернівецькій бригаді", – каже військовий.
Роту створили у листопаді 2023 року, а Денис її очолив – вже у грудні військові виконували бойові завдання під Бахмутом. У роті служать 109 бійців, 95% з них – долучилися добровільно й більшість підписали контракти. Частина з них — це військові, з якими Денис служив раніше.
Бійці керують майже всіма видами безпілотників, зокрема й дронами великої дальності. Однак рота потребує й водіїв, саперів, інженерів та механіків. Основна вимога – мотивація.
"Для мене важливо, щоб люди були вмотивовані й віддавались повністю, бо людям, які не розбираються, здається, ніби це трохи легше, ніж в інших ротах. Але сьогодні позиції операторів дронів – ціль номер один для всіх засобів ворога. В наших анкетах є питання: "Чи готові ви завтра виїхати на фронт?". Людям, які не вірять у перемогу, – не місце в роті", – каже командир.
"Наша задача – знищувати ворога на підходах"
Крім Бахмутського, рота воювала на Куп'янському, Лиманському та Курському напрямках. Денис каже, найважче завдання було в Часовому Ярі – тоді військовий з побратимами вціліли після скиду бомби й одразу були змушені відбивати штурм.
"Ми перебували у будинку з трьома під'їздами. Якось російські військові вирахували, що ми там. Спершу по нас працювала ствольна артилерія, потім танк, а потім скинули керовану авіаційну бомбу. Коли до нас приїхала евакуаційна група, сказали, що ледь нас знайшли. З трьох під'їздів вцілів один наш", – розповідає військовий.
Бійці не дали російським військовим просунутися далі. Денис каже, це і є першочерговим завданням роти – знищити ворога, перш ніж вони дістануться українських позицій.
"Не допустити стрілецьких боїв та близьких контактів з піхотою. Піхота має сидіти в окопах й триматися там – це крайня міра. Наша задача – знищувати ворога на підходах. Відповідальність за піхоту дуже тисне на нас під час виконання задач".
"Сподіваємося стати батальйоном"
Якщо раніше у роті було багато спортсменів, зокрема, які займалися єдиноборствами, то зараз служать також бійці, які у цивільному житті були кухарями, електриками чи сантехніками. Усі вони займаються спортом, щоб бути у формі, та відмовилися від шкідливих звичок.
Ціль роти "Фаворит" – розширення, щоб мати змогу набрати більше бійців. Денис каже, багато рот безпілотників стали батальйонами, батальйони – полками, а ті – бригадами.
"Всі проходять свою еволюцію. Ми сподіваємось, що ця еволюція зачепить й нас. Ідеологія роти, якщо підслухати наші розмови, полягає у великому знищенні ворога. Ми вирішили не боротися з ненавистю, а дати їй волю. Як би це не звучало, лозунг роти – "якомога більше вбивати".
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини