Перейти до основного змісту

Транспортує поранених військових на сході: історія волонтера Червоного Хреста з Чернівців

Сергій Безверхній командує загоном швидкого реагування обласного Товариства Червоного Хреста. Став волонтером у 2022 році після приїзду у Чернівці з окупованого Маріуполя.

Чоловік транспортує маломобільних цивільних. Також їздить на схід – евакуйовує поранених військових зі стабілізаційних пунктів у Олександрівці, Дружківці, Краматорську, Слов'янську. За одну ротацію долає орієнтовно сім тисяч кілометрів. Каже, робота водія складна, однак після невеликого відновлення готовий знову їздити. Суспільне Чернівці розповідає про роботу Сергія.

Сергій Безверхній жив з сім'єю у Маріуполі, мав юридичне підприємство. У Чернівці приїхав у травні 2022 року. Коли Маріуполь окупували, вони виїжджали через Росію. Дружина з молодшим сином залишилися у Німеччині, а Сергій повернувся в Україну, щоби забрати старшого сина з окупації у Херсоні. Одразу ж долучився до Червоного Хреста.

Командир загону швидкого реагування обласного Товариства Червоного Хреста Сергій Безверхній. Сергій Безверхній
"У Маріуполі я трохи волонтерив у Червоному Хресті, тому знав, що це таке. Але моя робота зараз відрізняється від того, що робив раніше. Ми займаємося транспортуванням маломобільних людей у Чернівецькій області. Транспортуємо по всій Україні, бо майже в кожній області є загони швидкого реагування. Кожного місяця у нас зростає кількість тих, хто потребує транспортування", – розповідає Сергій.
Волонтер Сергій Безверхній. Сергій Безверхній

Чоловік долучився до місії "Схід"Місія "Схід" передбачає допомогу людям, які живуть на прифронтових територіях. Цим займаються загони швидкого реагування Червоного Хреста. Волонтери евакуйовують маломобільних людей, транспортують поранених військових, надають першу допомогу. від Червоного Хреста, у межах якої транспортує поранених військових. Мав три ротації у Слов'янську та одну в Запоріжжі. Одна така поїздка триває 16 днів.

"Моя перша ротація була у 2023 році. Я – водій. Ми працювали на стабілізаційних пунктах у Олександрівці, Дружківці, Краматорську, Слов'янську. Звідти транспортували військових у Дніпропетровську область. Переважно возимо стабільних або напів тяжких. Є такі, що щось розмовляють, а є такі, яких дістали з окопів через три дні після поранення. Після побаченого є жаль, але з досвідом реагую спокійніше", – каже волонтер.
Загін швидкого реагування Червоного Хреста під час ротації на сході. Сергій Безверхній

Загалом загін швидкого реагування має три автомобілі, один із них облаштований трапом для зручного транспортування. Дружина Сергія Вікторія минулого року повернулася з-за кордону і долучилася до загону. Теж їздить на схід.

Волонтери Червоного Хреста Вікторія та Сергій Безверхні. Сергій Безверхній

Сергій Безверхній розповідає, що за одну ротацію проїжджає орієнтовно сім тисяч кілометрів. Спочатку мав нічні виїзди, згодом ранкові.

"Робота водія доволі складна, втомлює. Але встигаєш відновитися за два тижні, якщо хочеш знову їхати. Я відчуваю, що роблю маленький внесок. Коли у Чернівцях ми ремонтували авто, приїхали хлопці і казали: "О, нас на такій машині вивезли. Дякуємо вам, хлопці". Таке приємно чути".
Сергій Безверхній під час однієї з ротацій на схід. Сергій Безверхній

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції