Цьогоріч жителі Чернівецької області понад 2 600 разів повідомляли про порушення своїх прав. Це майже у 5 разів більше звернень, ніж було у 2022 році.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Торік таких звернень було понад 1,5 тисячі, а у 2022 році – 550.
За словами Лубінця, буковинці переважно звертаються за допомогою з отриманням статусу учасника бойових дій, виплати разової грошової допомоги або бюрократію під час проходження військово-лікарської комісії після поранень.
"Звернення до мене означають, що громадяни вже зверталися до різних органів і, на жаль, певно, не отримали відповіді чи реакції. Тобто фактично інституція Уповноваженого з прав людини – остання з інституцій, до яких звертаються. У разі порушення прав, коли органи влади не відреагували, люди вже звертаються до нас", – каже Лубінець.
Омбудсмен каже, торік представники Офісу Уповноваженого з прав людини допомогли поновити понад 52 тисячі порушених прав в країні.
Як звернутися до Уповноваженого з прав людини
28 листопада в Чернівцях відкрили обласний Центр захисту прав людини, де працюватимуть регіональні представники Уповноваженого. Центр розташований на вулиці Героїв Майдану, 60 й працює за графіком:
- з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
- у п'ятницю з 9:00 до 16:45.
Крім цього, подати звернення можна на електронну пошту hotline@ombudsman.gov.ua або, зателефонувавши на гарячі лінії 0 800 501 720 та 044 299 74 08.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини