Перейти до основного змісту

"Лікарі не давали прогнозів щодо одужання". Як у Чернівцях виходжують передчасно народжених двійнят Софію та Соломію

Двійнята Світлани Петрович народилися передчасно на 26-27 тижні, лікарям довелося робити кесарів розтин. Софія мала вагу 800 грамів, а Соломія — 810 грамів. Дітям було складно дихати самостійно.

Тепер двійнятам більше 5 місяців. Вони почали самостійно їсти та набирають вагу. Разом з мамою вони проходять реабілітацію в обласній дитячій лікарні. Наразі у відділенні постінтенсивного догляду новонароджених перебуває 20 дітей, 7 з них через передчасне народження. У День передчасно народжених дітей розповідаємо історію таких немовлят.

Дівчата народилися 2 червня, розповідає мама передчасно народжених двійнят Світлана Петрович. Наразі жінка з дітьми перебуває в обласній дитячій лікарні, де вони проходять реабілітацію.

"Ніхто не міг давати ніяких прогнозів, бо вони були глибоко недоношені, була дисплазія легень. Потім зіштовхнулися з тим, що у них були судоми, дуже низький гемоглобін. Їм двічі переливали кров від однієї до іншої. І потрохи стало краще", – розповідає Світлана.

Діти почувають себе добре: вони граються, сміються, намагаються щось говорити. Зараз вони на реабілітації, їм роблять масажі.

Світлана Петрович з доньками. Суспільне Чернівці

За словами завідувача відділення інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої лікарні Олексія Козьми, приблизно 40% дітей, які потрапляють у реанімацію – передчасно народжені.

"В них незрілі всі системи та органи. Вони не можуть тримати температуру тіла, не можуть дихати. Їм потрібно все забезпечити штучно", – каже Козьма.

Передчасно народжених дітей виходжують у спеціальних боксах – кувезах. Кузьма каже, на них фіксується датчик і протягом доби апарати зберігають температуру тіла дитини. Також зволожують повітря і захищають від шуму.

Передчасно народжена дитина у кувезі. Суспільне Чернівці

Після реанімації новонароджених переводять у відділення постнеонатального догляду. Зараз там перебувають 20 дітей – сім з них, бо народилися передчасно, каже завідувачка відділення постнеонатального догляду обласної дитячої лікарні Людмила Кузьменко. Вони можуть перебувати у відділенні від декількох днів до кількох місяців.

"Вони мають проблеми з диханням, вигодовуванням, погано утримують тепло. Вони не компенсують свої можливості отримувати тепло, їсти, набирати вагу, рухатися. Для цього потрібен час", – каже Кузьменко.

За словами Кузьменко, в області в середньому 5% дітей народжується передчасно. Медична допомога у ранньому періоді може запобігти можливим ускладенням. Лікарі також навчають батьків правильно доглядати за ними та правильно реагувати на потреби немовлят.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня

Вибір редакції