Перейти до основного змісту

Куди чернівчанам скаржитися на засмічення території опалим листям та яка відповідальність за порушення

Опале листя та гілля на вулиці Маріупольській у Чернівцях. Суспільне Чернівці

Цьогоріч до Чернівецької міськради надійшло 7 звернень, у яких люди скаржилися на засмічення території біля контейнерів, зокрема опалим листям. Порушників не виявили, тому ці ділянки прибрали за понад 94 тисячі гривень з місцевого бюджету.

Водночас, коли є фото- чи відеофіксація засмічень, тоді жителів чи підприємства можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Штраф становить від 340 до 1700 гривень. Якщо цьогоріч нікого не штрафували, то торік було 10 штрафів. Людям рекомендують відвозити опале листя та гілля на полігон.

Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця директора міського департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства Аліна Парпауц.

За її словами, працівники департаменту фіксують порушення переважно у приватному секторі міста. Притягнути до відповідальності не можуть, бо не виявляють факт порушення. За зверненнями чернівчан прибрали території на вулицях: Білоусова, Севастопольській, Залозецького, Винниченка, Чехова, Когута Лева.

"Невелику кількість листя можна легко викинути у смітник для органічних відходів. Більшу кількість листя рекомендуємо утилізувати, компостувати або замовляти транспорт у виконавців послуг з управління побутовими відходами чи управлінських компаній та вивозити опале листя на полігон на вулиці Чорнівській, 33", – повідомили у департаменті.

Яка відповідальність

Згідно з правилами благоустрою громади, адміністративна відповідальність передбачена за:

  • складання опалого листя та гілля на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.
  • наповнення контейнерів великогабаритними предметами, листям та гіллям, снігом, а також відходами, що можуть псувати контейнер для відходів чи транспорт, який вивозить відходи;
  • заповнення контейнерів палаючими або тліючими відходами;
  • спалювання побутових відходів у контейнерах, на контейнерних майданчиках, об’єктах благоустрою та об’єктах поводження з відходами, не призначених для цього.

Штраф за порушення правил благоустрою для громадян становить від 340 до 1360 гривень, а для посадовців та громадян, які ведуть підприємницьку діяльність, – від 850 до 1700 гривень.

Куди скаржитися щодо засмічення

Якщо чернівчани спостерігають засмічення території поблизу контейнерів та вздовж вулиць опалим листям чи гіллям, можуть звернутися зі скаргами до відділу звернень міської ради на Центральній площі, 1 або повідомити про це порушення за номером 15-80. Люди мають надати фото- чи відеопідтвердження засміченої території.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня

Вибір редакції