Перейти до основного змісту

Індустріальні парки Буковини: де вже працюють виробництва та що потрібно для початку роботи решти парків

У Чернівецькій області є п'ять індустріальних парків. Це промислові території, на яких можуть працювати різні виробничі підприємства, як-от переробні, машинобудівні чи з виробництва меблів.

Для трьох парків вже обрали управлінські компанії, які мають утримувати території та залучати інвесторів. Суспільне Чернівці розповідає, на якому етапі робота кожного з парків та які громади також розглядають можливість створити індустріальні парки.

"Новодністровськ"

Індустріальний парк у Новодністровську зареєстрували у січні 2017 року. Ініціатором створення була міська рада. Площа парку складає понад 15 гектарів.

У липні того ж року для парку обрали управлінську компанію. Нею стало акціонерне товариство "Гравітон". Майже за рік для парку знайшли першого учасника — товариство "Вест Буковина", яка займається оздобленням авто.

Також парк під'єднали до водопостачання, водовідведення та електропостачання.

"Хотин Invest"

Індустріальний парк площею майже 14 гектарів зареєстрували у Хотині у липні 2022 року. Ініціатором створення була міська рада. Раніше у коментарі Суспільному Хотинський міський голова Андрій Дранчук розповідав, що у парку зможуть працювати підприємства переробної галузі, промислові та ті, які займаються логістикою.

Минулого року для парку обрали управлінську компанію. Це комунальна установа "Агенція розвитку міста" Хотинської міськради.

До парку вже провели інженерні мережі, а наразі шукають учасників.

"Енергія Буковини"

Індустріальний парк створили на межі сіл Сербичани та Романківці за ініціативи Сокирянської міськради у липні 2022 року. Його площа — понад 15 гектарів. Цьогоріч у жовтні для індустріального парку обрали управлінську компанію — "Сокиряни - Благоустрій".

Займатися виробництвом на території парку зможуть підприємства деревообробної, меблевої та харчової промисловості, бо у Сокирянській та сусідніх громадах є достатньо сільськогосподарської та лісосировини для переробки. Також компанії з текстильним виробництвом. Про це йдеться у концепції парку.

Водночас першочергово вони повинні будуть наймати на роботу працівників серед місцевих жителів, а також використовувати у виробництві місцеву сировину.

У коментарі Суспільному Сокирянський міський голова Василь Козак розповідав, що парк розташований на колишньому будівельному майданчику, тому на території є свердловина, а поруч – підстанція. Туди проведені мережі, втім їх потрібно відновити.

Територію парку розчистили, а також там вирівняли земельну ділянку. Наразі шукають підприємства, які працюватимуть у парку.

"Сокиряни Індастрі ХАБ"

Індустріальний парк зареєстрували у Сокирянах у серпні цього року. Його площа складає понад 12 гектарів. Це приватний індустріальний парк – його ініціатором стало товариство "Сокиряни-ФПХ".

На території парку планують виробляти будівельні матеріали, металеві конструкції та вироби, електричне устаткування та технічну продукцію.

Відповідно до концепції парку, проєкт мають реалізувати до кінця 2026 року. Того ж року у парку мають запрацювати перші виробництва.

"Чернівці"

Індустріальний парк створили у жовтні в Чернівцях за ініціативи міської ради. Парк займатиме площу у понад 17 гектарів та дозволить створити робочі місця у різних галузях переробної промисловості таких як, машинобудування, виробництво меблів, електричного обладнання, медичних виробів, бетону, пластмас, а також у сфері логістики.

Раніше в інтерв'ю Суспільному директор міського департаменту соціально-економічного розвитку Сергій Бостан розповідав, що після того, як парк зареєструють, ще впродовж двох років до парку будуть залучати інвестиції, будуватимуть інженерні мережі та транспортну інфраструктуру.

"Паралельно будемо шукати на конкурсі управлінську компанію. Після цього почнемо залучати інвесторів та будувати об'єкти, необхідні для роботи підприємств в індустріальному парку. Попередньо це триватиме два-три роки. Загалом потрібно п'ять років, щоб підприємства почали працювати у парку".

Відповідно до концепції цього індустріального парку, протягом 2024-2027 років мають облаштувати інженерно-транспортну інфраструктуру. Для будівництва необхідної інфраструктури Чернівецька міськрада планує залучити гроші місцевого бюджету, грантове та банківське фінансування, а також гроші з держбюджету за програмою розвитку індустріальних парків.

Які індустріальні парки можуть з'явитись на Буковині

У Недобоївській громаді також планують створити індустріальний парк. Раніше там затвердили концепцію, а зараз триває її доопрацювання, йдеться у відповіді на запит.

У Вікнянській громаді вивчали можливість створення індустріального парку. Тоді планували розмістити його на ділянці площею понад 15 гектарів.

У Сторожинецькій громаді планували створити індустріальний парк на ділянці площею майже 13 гектарів. У Тереблеченській громаді для створення парку розглядали дві земельні ділянки площею понад 10 гектарів. Також ідею створення індустріального парку розглядали у Кам'янецькій та Кельменецькій громадах. Там є земельні ділянки, де могли б розмістити ці індустріальні парки.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня

Вибір редакції