Робота, навчання чи грант на бізнес — скільки ветеранів скористалися можливостями працевлаштування на Буковині

З початку 2024 року в Чернівецькій області надали 21 грант за програмою "Грант для ветеранів та членів їхніх родин". Також через службу зайнятості роботу знайшли 60 ветеранів.

Про це Суспільному повідомили у обласній службі зайнятості.

Робота для ветеранів

З початку року до служби зайнятості звернулися понад 460 демобілізованих, з них 441 – отримав статус безробітного. 60 ветеранів працевлаштували.

Найчастіше ветерани працевлаштовувалися на посадах верстатника деревообробних верстатів, охоронника, слюсаря з ремонту авто, водія. Ветерани з інвалідністю отримували роботу тракториста та верстатника деревообробних верстатів.

Гранти для ветеранів та членів їхніх родин

З січня 2024 року в області надали 21 грант для бізнесу на загальну суму майже 9 мільйонів гривень.

Більшість отримувачів грантів займаються бізнесом у Чернівецькому районі. Зокрема вони використали гроші гранту на відкриття кав'ярні, спортивного клубу, піцерії, центру раннього розвитку дитини, продуктового магазину та магазину з продажу дитячих іграшок та студії танців. Також у цьому районі ветерани та члени їхніх родин скористалися грантом для вирощування та продажу креветок, відкриття діяльності у сфері ритуальних послуг та надання архітектурних послуг.

У Дністровському районі за гроші гранту відкрили кав'ярню та шиномонтаж для вантажівок.

У Вижницькому районі ветерани або члени їхніх родин почали займатися вирощуванням овочів та зелені в теплиці, а також відкрили мобільну точку з продажу фаст-фуду та магазину тканин і фурнітури.

Подати заявку на грант для відкриття чи розвитку бізнесу можуть учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини чи чоловіки.

Щоб отримати грант, потрібно подати заявку та бізнес-план проєкту через портал "Дія". Один з банків, які беруть участь у програмі, має перевірити кредитну історію заявника, документи та оцінити бізнес-план.

Опісля учасник програми проходить співбесіду з центром зайнятості – від її результатів залежить, погодять надання гранту чи відмовлять.

Профнавчання

З початку року професійне навчання пройшли восьмеро безробітних ветеранів. Після закінчення навчання ветеранів працевлаштували.

При проходженні стажування ветерани підвищували свою кваліфікацію та рівень компетенції за різними посадами, зокрема: волочильник дроту, комірник, продавець-консультант, робітник фермерського господарства, верстатник деревообробних верстатів та монтажник-складальник металопластикових конструкцій.

Ваучери на безкоштовне навчання

Ваучери на навчання отримали 13 учасників бойових дій. Зокрема десятеро пройшли перепідготовку за професією тракториста-машиніста. Також двоє ветеранів здобули ступінь магістра з медицини та один ветеран здобув професію кухаря.

Ветерани війни можуть отримати ваучер на навчання за однією із 124 професій в ІТ-галузі, будівельній індустрії, сфері транспорту, освіти, медицини тощо, вартість якого — понад 30 тисяч гривень. За ваучер на таку суму платити не потрібно, втім якщо сума ваучера перевищить цю, то демобілізований військовий має сплатити її самостійно. Таким чином у 2023 році ваучери отримали троє учасників бойових дій та одна людина, звільнена зі служби.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини