"Антисанітарія, а в будинку діти": ймовірно, через капремонт на вулиці Ярошинської у Чернівцях підтоплює квартиру

У Чернівцях під час зливи в ніч на 6 серпня втретє підтопило будинок на вулиці Буковинській. Нечистоти з каналізації пошкодили меблі та техніку у квартирі на цокольному поверсі, де живе багатодітна сім'я. Родина каже, підтоплення почались три тижні тому й пов'язують їх із капремонтом мереж на вулиці Ярошинській.

У фірмі, яка прокладає мережі, не знають, чому стаються підтоплення. Водночас за власні гроші встановили обладнання, яке мало б запобігти їм у майбутньому. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про підтоплення.

Галина Романюк із сім'єю живе на цокольному поверсі у будинку на вулиці Буковинській майже дев'ять років. У родині п'ятеро дітей, а жінка – в очікуванні шостої. Каже, за весь час проживання підтоплень не було – навіть під час сильних дощів. Водночас упродовж місяця будинок підтоплює втретє.

"Першого разу нас затопило під час сильної спеки. А минулої ночі я прокинулася о першій годині, а води вже — по кісточки. З унітаза нечиста вода була, лилося багно. Меблі та всю техніку затопило. Це все хімія, антисанітарія, а в будинку — діти. Неправильно, що так повинно бути", – каже жінка.

За інформацією у Facebook обласного управління ДСНС, вночі рятувальники викачали з будинку орієнтовно 5 кубометрів води. Галина пов'язує підтоплення з капремонтом на вулиці Ярошинської. Каже, вони почалися, коли розкопувати дорогу почали поблизу будинку.

"До цього часу нас ні разу не затоплювало. Це не те що збіг, бо три рази не може бути збіг. Це ненормально. Навіть зараз викачали воду з нашої каналізації, але вона підіймається по центральній каналізації й коли набирається доверху, то спускається все мені в хату. Боюся, що якщо цю проблему не усунути, то таке траплятиметься щотижня", – розповідає Галина.

Галина каже, зверталася до підрядника щодо підтоплення будинку. За словами жінки, він відшкодував їй десять тисяч гривень за ремонт дивана.

"Тричі я збирала воду й мила будинок. Хотіла звертатися до міськради, але підрядник казав, що це не потрібно й що все вирішимо мирним шляхом. Але мирним поки що не вийшло", – каже жінка.

Підтоплений будинок на вулиці Буковинській у Чернівцях. facebook/Головне управління ДСНС у Чернівецькій області

Галина планує звертатися до міськради, щоб там підрахували збитки й розмір компенсації. Каже, у неї підтоплена тепла підлога, холодильник, пральна машина, посудомийна машина та меблі.

"Я написала заяву і віднесу її. Розумію, що мають затвердити допомогу, бо я доведу свою правоту. Я сама не знаю, як рахувати ті збитки. Сподіваюся, прийде якась людина й скаже, скільки повинні нам відшкодувати. Кухня й диван були не сьогодні куплені, але перебували в нормальному стані й ними можна було користуватися", – каже чернівчанка.

У пресслужбі міськради Суспільному відповіли, що підрядник працює, згідно з робочим проєктом й за встановленими будівельними стандартами та технологіями. Детальніше коментуватимуть у разі письмового запиту до міського департаменту інфраструктури.

Суспільне надіслало запит із запитаннями, чи створили робочу групу, чи відомо міськраді, як замовнику робіт, про підтоплення, чи планують проводити експертизу, аби визначити причину та суму компенсації, і хто компенсуватиме гроші.

Тендер на ремонт вулиці Ярошинської виграло підприємство "Техно-Буд Сервіс". Водночас заміною усіх мереж займається фірма-субпідрядник "ЗИЗИФУС", розповів у коментарі Суспільному представник субпідрядника Юрій Соколюк. За його словами, наразі не знають причин, чому підтоплює будинок. Водночас кажуть, рівні мереж не змінювали.

"Мережі прокладені, згідно з проєктними відмітками. Цієї ситуації не мало б бути теоретично. Будемо досліджувати, в чому причина, бо просто так нічого не буває", – каже Юрій.

За його словами, фірма за власні гроші встановила два зворотні клапани на трубопроводах: на території будинку та на підключенні до загальних мереж. Ймовірно, це допоможе запобігти підтопленням.

Юрій каже, після першого підтоплення фірма частково компенсувала збитки родині. Чи буде компенсація зараз – обговорюватимуть.

Що відомо про ремонт Ярошинської

Очікувана вартість капітального ремонту становила майже 41,5 мільйона гривень. У тендері взяли участь двоє учасників. Найменшу вартість робіт – понад 38,6 мільйона гривень, запропонувала фірма, зареєстрована у Чернівецькій області, "Техно-Буд Сервіс". Це підприємство понад 15 років займається будівництвом доріг та автострад, йдеться на платформі YouControl.

На вулиці оновлять каналізаційні та водопровідні труби, яким понад сто років, а також дорожнє покриття.

"Проблема з мережами там вже "перезріла" — водопровідним та каналізаційним трубам понад сто років. А поруч ще й магістральний каналізаційний колектор, який збирає стоки з усього мікрорайону. Точніше, вже неспроможний збирати", – йдеться у повідомленні у Facebook міського департаменту інфраструктури.

Згідно з тендером, підрядник має оновити на вулиці дорожнє покриття та облаштувати тротуари з тактильними плитами. Також зробити огорожу, нанести дорожню розмітку та встановити освітлення пішохідних переходів.

Під час ремонту на вулиці оновлять також надземний газопровід. Зроблять дощову каналізацію.

Завершити капітальний ремонт вулиці мають до вересня.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини