"Коли я танцюю, я красива". У Чернівцях показали документальний фільм про команду чирлідерок 50+ із Харкова

Кадр з фільму. Фото: Docudays

У Чернівцях на фестивалі "Миколайчук Open" показали документальний фільм "Nice Ladies". Стрічка розповідає про команду чирлідерок із Харкова, усі учасниці команди мають вік понад 50 років. Частина з них залишилися у Харкові після повномасштабного вторгнення і продовжують тренуватися.

Показ фільму про чирлідерок у Чернівцях відбувся за участі однієї з героїнь кінострічки Валентини Онищенко.

Зараз Валентині 77 років, вона є капітаном команди "Nice Ladies". Команда тренується та виступає впродовж восьми років, спортсменки виступають на змаганнях та чемпіонатах в Україні та за кордоном. Після початку повномасштабної війни Валентина почала опановувати українську мову, тому до глядачів вона частково говорила українською:

"Наша команда — незламна. Ми дуже сильні духом, тренуємося до сьогодні. Без світла, добирались на тренування, хто як міг. Тренувались, і в квітні на чемпіонаті України стали чемпіонами", — каже Валентина.

Робота над документальним фільмом почалася у 2020 році. Тоді режисерка Марія Пономарьова розпочала знімати кінострічку про тренування команди та те, як учасниці руйнують стереотипи про жінок старшого віку. Фільм умовно можна поділити на дві частини — до повномасштабної війни та після.

"Враження від зйомок фільму у мене позитивні, тому що п'ять років тому Марія Понамарьова приїхала до нас, знімала нас всюди. Фільм в нас великий і дуже зворушливий. Починалось звісно все із нашої спортивної карʼєри, саме команди. Але у зв’язку з початком повномасштабного вторгнення, фільм перейшов буквально на усі ці події, які ми переживаємо в цей час", — розповідає Валентина Онищенко.

Після 24 лютого режисерка продовжила зйомки в Амстердамі, — туди разом із родиною переїхала одна з учасниць команди Світлана. Попри постійні обстріли Харкова та небезпеку, частина учасниць залишилася в місті. Вони продовжили тренуватися, а також поїхали на міжнародне змагання. За всім цим Світлана спостерігає через дзвінки до подруг та фото. Глядач може спостерігати за тим, як у цьому спілкуванні розгортається поділ на "тих, хто поїхав" і "тих, хто залишився".

"У документалістиці вражає те, наскільки життя непередбачувана і цікава штука. Ми можемо планувати одне, а вийде зовсім інше. Так і сталось з фільмом, вийшло інше кіно, ніж режисерка планувала зняти. Є багато про що подумати. Про те, наскільки війна пробралася в усі сфери нашого життя. Немає жодного закутка, у якому ми б могли заховатися від цієї війни, бо вона скрізь. Це такий неочікуваний висновок з цього фільму, бо ти точно не про це думаєш, коли йдеш на такий фільм з таким початком. І це вау", — розповідає глядачка фільму Альона.

Вона щодня відвідувала покази на кінофестивалі, але каже, що цей фільм є одним із тих, що сподобався їй найбільше.

Режисерка присвятила фільм "жінкам, що чинять опір". Кінострічку "Nice Ladies" вже показували на кінофестивалях у Гаазі та Торонто. Прем'єра в Україні відбулася на фестивалі "DocuDays", де фільм отримав Спеціальну Відзнаку Конкурсу DOCU/УКРАЇНА. Фільм планують випустити в український прокат, проте точна дата появи у кінотеатрах ще невідома.

Авторка: Софія Миколайчук

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини