"Дистанційка з блекаутами – нереальна": яким може бути навчання у школах Буковини в умовах тривалих відімкнень світла

Наступний навчальний рік у школах Чернівецької області планують розпочати з вересня. Втім у разі тривалих відключень електрики завершити його можуть пізніше – влітку. Так планують забезпечити змогу навчатися очно.

Про це в ефірі Українського радіо. Чернівці розповіла директорка обласного департаменту освіти Оксана Сакрієр.

"В умовах повних блекаутів, коли це [відімкнення електрики] не один день, не готовий ніхто. Коли немає ні зв'язку, ні світла дуже довгий період, то це ускладнює навчання. Маємо чесно сказати, що дистанційне навчання з блекаутами – нереальне", – каже Сакрієр.

За її словами, у Міністерстві освіти радили вишам розпочати навчання 15 серпня, втім для шкіл обласний департамент рекомендує розпочинати навчальний рік з 1 вересня.

"Ми не готували дітей, які прожили ще один складний рік війни, що в серпні вони повернуться за парти. Діти теж мають відчути літо. Багато батьків запланували на серпень виїзди. На папері ми можемо забезпечити навчання з 15 серпня, але ми не говоримо про те, що всі діти тоді вийдуть на навчання. Тому починаємо з вересня і готуємо дітей, що у блекаути нам треба максимально використовувати теплий період", – розповідає Сакрієр.

Сакрієр каже, у школах області розглядають можливість об'єднати осінні та весняні канікули, а також завершити навчальний рік пізніше, зокрема, в червні або липні. Водночас заклади, які мають альтернативні джерела опалення, зможуть забезпечувати очне навчання.

"Є заклади на альтернативному опаленні, зокрема усі на гірських територіях. Там буде тепло, навіть, якщо не буде світла. Є заклади, де опалення залежить від світла. Там прогріватимуть приміщення, коли буде електрика. Але дистанційно проводити навчання без світла ми не можемо", – каже директорка департаменту.

За словами Сакрієр, школи мають генератори, втім вони потребують дизельного пального – це додаткове фінансове навантаження на громади.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини