Буковинські школярі, які навчаються за кордоном онлайн, можуть забрати диплом про освіту в посольствах

Учні Чернівецької області, які вимушено переїхали жити за кордон через початок повномасштабного вторгнення, можуть отримати свій диплом про освіту в посольстві чи консульстві України. Для цього є процедура, за якою школа може передати документи до міністерства закордонних справ України, який спрямує їх до посольства країни, де проживає випускник.

Про це у етері Українського радіо Чернівці розповіла директорка обласного департаменту освіти Оксана Сакрієр.

За її словами, приблизно 6 200 тисяч буковинських учнів перебувають за кордоном. Також з області виїхало 30 вчителів. За словами Сакрієр, кількість місць у школах Буковини частково заповнили діти, які переїхали сюди з небезпечних регіонів. Це приблизно 2 200 учнів.

Для тих учнів, які зараз перебувають за кордоном й продовжують навчання онлайн у школах України, передбачена процедура отримання документів про освіту. Зокрема, випускникам не потрібно повертатись в Україну, аби отримати диплом. Для цього потрібно, аби хтось з батьків написав заяву в навчальний заклад. Надалі школа скеровує документ про освіту до Міністерства закордонних справ, яке уже відправляє його у посольство чи консульство потрібної країни.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.