Як чернівчанам отримати відшкодування 80% вартості генератора для багатоквартирного будинку: пояснення

Важливо
Генератор на одній із вулиць Києва, 3 січня 2023 р. УНІАН

У Чернівцях співвласники багатоквартирних будинків можуть отримати 80% відшкодування за вартість генератора від міської ради.

Суспільне Чернівці розповідає, які умови міської програми — відповіді нам надали у департаменті інфраструктури та благоустрою у відповідь на запит.

Що передбачає програма

Програма стосується часткового відшкодування вартості генераторів для ОСББ, житлових кооперативів, органів самоорганізації населення та управителів. Наразі її продовжили до кінця 2024 року. До цього часу можна подавати заявки щодо відшкодування.

В умовах програми — відшкодування 80% вартості прибраного після 24 лютого 2022 року генератора, потужністю більше 3 кіловат, але не більше 60 тисяч гривень за один генератор. Розрахунок наступний:

  • 3-36 квартир — 1 генератор,
  • 37-72 квартир — 2 генератори і так далі.

Для будинків, які мають автономні котельні й купують генератор для їх роботи, відшкодування з розрахунку: не більше 60 тисяч гривень на кожні 36 квартир та не більше 80% від вартості генератора, потужністю більше 3 кіловат.

Як податися на програму

Для отримання часткової компенсації потрібно подати на розгляд комісії міськради пакет документів:

  • Заяву на часткову компенсацію вартості закупівлі генератора,
  • Копії платіжних документів,
  • Копії документів із зазначенням технічних характеристик, серійного номера або іншого заводського маркування,
  • Копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку,
  • Документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг з протоколу),
  • Протокол зборів співвласників багатоквартирних будинків про намір придбати генератор з визначеною сумою дольової участі. У випадку придбання генератора управлінською компанією — рішення про уповноваження управлінської компанії на придбання генератора.

Хто і як відшкодовує гроші

Рішення щодо відшкодування приймають на виконкомі. Гроші відшкодовує департамент інфрастуктури та благоустрою з міського бюджету.

У 2023 році за цією програмою отримали одну заяву та відшкодували гроші за купівлю генератора для одного ОСББ. У 2024 році заяв ще не отримували.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини