Як вимушені переселенці з Запоріжжя відновлюють сільську хату на Буковині

Сімʼя Павлових виїхала зі свого села на Запоріжжі на третій день повномасштабного вторгнення, щоб не потрапити під окупацію російських військових. Деякий час жили за кордоном.

У Чернівецьку область сімʼя приїхала з шістьма дітьми, шістьма собаками та шістьма кішками. Тут, частково завдяки пожертвам людей, їм вдалось викупити два маленькі будинки. Як переселенці із Запоріжжя облаштовують нову оселю у селі, читайте у матеріалі Суспільне Чернівці.

З шістьма дітьми перебрались жити на Буковину

На фото сім'я Павлових. Ще у травні вони жили в орендованому будинку, однак шукали нове, бо мають багато тварин. Через це виникали труднощі.

У Альберта та Юлії Павлових шестеро неповнолітніх дітей: четверо всиновлених та двоє біологічних. А ще — шестеро собак та шестеро котів. Частину тварин Альберт з дружиною рятували з-під обстрілів та окупації на Запоріжжі.

Фото: Суспільне Чернівці

Зараз сім'я Павлових облаштовує нове житло в селі Нові Бросківці. Аби придбати будинок, вони оголошували збір у соцмережах.

"Нам сподобалося місце, тому що воно комфортне, багато природи тут і багато території вільної. У нас, звісно, не вистачало коштів, щоб його купити, тому вирішили просити допомоги у соцмережах, і здивувалися дуже, тому що люди дуже гарно відгукнулися. Вдалося зібрати приблизно п'ять тисяч доларів за чотири дні. Дуже швидко. І частину суми інші люди дали в борг, але без відсотків, ми теж дуже вдячні цим людям", — каже Альберт.

Фото: Суспільне Чернівці

Фото: Суспільне Чернівці

Потребують допомоги, щоб облаштувати житло

Раніше родина Павлових займалась соціальною роботою на Запоріжжі — будували екожитло для дітей з будинків сімейного типу та дітей з інвалідністю. Після початку вторгнення продовжили допомагати тим, хто залишився під окупацією, втім самі переїхали та перевезли дітей у більш безпечний регіон. Зараз чоловік будує власне житло і для цього потребує допомоги.

"Тут майже два будинки. Дуже гарно, що є газ і є санвузол. Але ми зараз будемо добудовуватися. Потребуємо допомоги ще й для того, щоб зробити котельню на твердому паливі, треба десь 10-12 тисяч доларів. Це сума не дуже велика, але і не дуже зараз посильна для нас", — каже Альберт.

Сім'я Павлових планує добудувати дві кімнати, щоб з'єднати ними два будинки, бо місця на всіх не вистачає.

Фото: Суспільне Чернівці

Важливо залишатися в Україні

За словами Альберта, повертатися їм немає куди. Минулого літа їхній будинок зруйнували ворожі снаряди. Варіант життя за кордоном сім'я також не розглядає.

"Я просто для себе зрозуміла, що коли почалась велика війна, наприклад, я точно не обираю жити за кордоном, скільки б у мене не було грошей. Для мене важливо бути в Україні", — каже Юлія Павлова.

Завершити облаштування житла сімʼя планує до початку зими, для цього будуть оголошувати повторні збори у соцмережах та шукати проєкти благодійних організацій, які допомагають переселенцям.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.