У понад 20 населених пунктах Чернівецької області оголосили карантин через африканську чуму свиней: перелік

Важливо
М'ясо свиней на березі річки Прут. Фото: Олександр Тулюлюк

У понад 20 населених пунктах області оголосили карантин через африканську чуму свиней. Вірус виявили у тушах свиней, які знайшли на березі Прута у Чернівцях.

Про це в коментарі Суспільному повідомила заступниця начальника обласної Держпродспоживслужби Анжела Косован.

За її словами, карантинні заходи будуть проводити у понад 20 населених пунктах. У трьох кілометровій зоні від місця, де виявили африканську чуму, умови карантину будуть суворішими.

До цієї зони відносять Першотравневий район Чернівців, а також села: Буда, Магала, Прут та Остриця. У цих населених пунктах проведуть облік усього свинопоголів'я, проведуть забій свиней із ознаками захворювання, а їхні туші спалять. Також буде відбуватися контроль за забиттям свиней, буде заборонено вивозити їх за межі зони карантину, продавати та виставляти на виставках чи ярмарках.

У десятикілометровій зоні будуть обліковувати поголів'я свиней, проводити роз'яснювальну роботу, а також заборонять торгівлю свинями та свинним м'ясом з населених пунктів. До цієї зони карантину належать такі населені пункти:

 • Чернівецька громада — Чернівці, Коровія;
 • Боянська громада — Бояни, Припруття, Боянівка, Гай;
 • Волоківська громада – Волока, Валя Кузьміна;
 • Великокучурівська громада – Великий Кучурів, Годилів, Снячів;
 • Горішньошерівецька громада – Задубрівка;
 • Кам'янська громада – Кам’яна, Михальча, Заволока, Дубове, Спаська;
 • Магальська громада – Рідківці;
 • Мамаївська громада – Мамаївці, Стрілецький кут, Новий Киселів;
 • Острицька громада – Луковиця, Цурень;
 • Чагорська громада – Чагор, Молодія, Луковиця, Кут;
 • Топорівська громада – Топорівці.

Що відомо про випадок зі свинями на Пруті

На березі Прута виявили свіжу тушу двомісячної свійської свині, а також 12 частин та субпродукти дорослої свині. На місці провели дезінфекцію, а туші спалили. Попередньо зразки м'яса відправили на експертизу в державну лабораторію держпродспоживслужби у Івано-Франківську. Там підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней.

У прокуратурі повідомили, що розпочали розслідування за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Досудове розслідування проводять слідчі поліції.

Що відомо про африканську чуму свиней

Африканська чума свиней – це небезпечне та невиліковне інфекційне захворювання, яке вражає свиней. Вірус характерний високою смертністю, легкими шляхами передачі та мутацією. Свині, уражені вірусом, мають підвищену температуру тіла, ослабленість, блювання, втрату апетиту, кровотечі з рота, вух чи очей.

Вірус не є небезпечним для людей. Він передається від свині до свині.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.