Половина опитаних чернівчан вважає, що Клічука не потрібно обирати на другий термін — які ще результати опитування

Міськрада Чернівців. Фото: Марія Пайлик / Суспільне Чернівці

Понад половина опитаних чернівчан вважає, що міського голову Романа Клічука не потрібно обирати на другий термін, а 17% думають, що його варто обрати ще раз. Понад третина опитаних чернівчан схвалюють діяльність міського голови.

Про це йдеться в результатах дослідження у сфері місцевого самоврядування, яке проводили впродовж квітня та травня 2024 року. Опитали 800 респондентів у них вдома шляхом проведення інтерв'ю face-to-face.

Згідно з даними опитування, діяльність міськради Чернівців цілком схвалює 7% чернівчан, 32% людей швидше схвалює. Цей показник зріс, порівняно з результатами 2020 року. Також 34% чернівчан швидше не схвалює діяльність міськради, а 18% — не схвалює зовсім.

Третина опитаних чернівчан (33%) швидше схвалює роботу міського голови Романа Клічука, 8% людей цілком схвалює його роботу. Водночас 28% та 21% чернівчан швидше не схвалюють та зовсім не схвалюють діяльність мера.

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг"

36% і 32% опитаних чернівчан цілком погоджуються і швидше погоджуються з тим, що самозбагачення є ключовим фактором у прийнятті рішень депутатами місцевих рад.

Майже третина опитаних чернівчан (30%) зовсім не схвалюють роботу військової адміністрації, 26% швидше не схвалюють. 8% опитаних людей цілком схвалюють діяльність ОВА. Цей показник знизився, порівнюючи дані попереднього року.

Фото: Соціологічна група "Рейтинг"

Що відомо про опитування

  • Дев'яте всеукраїнське муніципальне опитування — це поглиблене дослідження у сфері місцевого самоврядування. Воно дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг. Опитування проводилось у 21 обласному центрі, опитали 16 800 респондентів.
  • Опитування проводили з 13 квітня по 14 травня 2024 року за допомогою face-to-face інтерв'ю вдома у респондентів. Опитала по 800 респондентів в кожному місті незалежно від чисельності населення. Це були люди віком від 18 років і старше.
  • Опитування фінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Дослідження проводила Соціологічна група "Рейтинг" від імені Центру аналізу соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media