19 гектарів та збережене обладнання: який вигляд має хлібокомбінат на Буковині перед приватизацією

Неполоковецький комбінат хлібопродуктів не працює приблизно рік й накопичує борги. Він у держвласності, але відновити його роботу держава не може — не має грошей. Тому підприємство виставили на приватизацію. Суспільне Чернівці розповідає, чи збережені його потужності та за яких умов його зможуть приватизувати.

Про територію, приміщення та обладнання

Підприємство займає 19 гектарів — на території є залізнична колія, автомобільна дорога, асфальтні дороги.

Суспільне Чернівці

За словами начальниці управління регіонального відділення фонду держмайна Ірини ​​Комаровської, хлібокомбінат, який побудований 30 років тому, має застаріле обладнання. Водночас частина обладнання у робочому стані, наприклад, механізми елеватора та млина працюють.

Суспільне Чернівці

"Є висипка зерна з загрузкою на елеватор. Так можна перегружати у залізнодорожні вагони", — розповідає начальник охорони заводу Степан.

На території підприємства розташовані понад сто приміщень: корпуси управління, депо, електроцехи, складські приміщення та інші. Частина — збережені.

Суспільне Чернівці

Три роки не могли виставити на приватизацію

Рішення про приватизацію Єдиного майнового комплексу держпідприємства "Неполоковецький Комбінат хлібопродуктів" ухвалили ще до повномасштабної війни.

Суспільне Чернівці

Втім, за інформацією управління регіонального відділення фонду Держмайна, виставити підприємство на аукціон декілька років не могли через дві причини:

  • податкова застава та арешт нерухомого майна комбінату;
  • екскерівник, якого призначали, вказував вартість активів у понад 250 мільйон гривень, тому під малу приватизацію цей обʼєкт не підпав.
Суспільне Чернівці

Умови для майбутнього власника

Новий власник хлібокомбінату повинен буде сплатити борги перед бюджетом та зарплату працівникам. Станом на 31 березня заборгованість становить 26 мільйонів, але щомісяця сума зростає. Також новий власник зобовʼязується не звільняти працівників впродовж пів року.

Суспільне Чернівці

Як у громаді реагують на приватизацію хлібокомбінату

Жителі громади були проти приватизації, бо переймались, що втратять роботу. Голова Неполоковецької громади Григорій Храпко у коментарі Суспільному сказав, що підприємство боргує за оренду землі приблизно три мільйони гривень.

"Дуже хотілося б щоб це запрацювало, щоб тут був рух, щоб люди мали робочі місця, щоб було життя на території цього млина. Саме основне цього б хотілося, розумієте якщо є робота ви самі розумієте є життя для людей є життя для громади є життя для усього. І ми можемо співпрацювати селищна рада і цей виробничий підрозділ," — каже Григорій Храпко.

Водночас менеджерка антикорупційної організації Transparency International Ukraine Христина Зелінська у коментарі Суспільного розповідала, що новий власник комбінату зможе вкладати гроші у розвиток підприємства — створювати нові робочі місця та платити в бюджет податки.

На підприємстві двічі проводили інвентаризацію, розповідала Суспільному заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна Ірина Комаровська. Стартова ціна — понад 200 мільйонів гривень. Аукціон відбудеться 24 червня.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини