Не можуть брати нових підопічних: зоозахисна організація у Чернівцях боргує понад 100 тис грн за лікування тварин

Безпритульні тварини у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

Чернівецька зоозахисна організація "Animal helpers" боргує понад 100 тисяч гривень за лікування тварин. Через це волонтери не можуть допомагати новим тваринам, які потребують догляду.

Про це у коментарі Суспільному розповіла волонтерка організації Анна Климчук.

Заборгованість перед однією з чернівецьких ветеринарних клінік виникла впродовж півтора року – йдеться про понад 110 тисяч гривень. Організація працює завдяки внескам. Щоб покрити борг, оголосили збір. Наразі волонтери зібрали орієнтовно 40 тисяч гривень.

"Це були тварини в критичному стані, й нам довелося їх брати, а збори не йшли. Ми могли виплачувати частково борг, але залишки накопичилися. Наприклад, якщо тварина потрапила під машину й має переломи, то лікування такої тварини може вартувати 30 тисяч гривень. Це разом з операціями, стаціонаром та обстеженнями", – каже Климчук.

Зараз на утриманні організації є майже 30 котів та собак. Кожен волонтер утримує вдома по декілька тварин. Крім цього підгодовують безпритульних або домашніх тварин літніх людей.

Щодо лікування, то переважно допомагають тваринам, які перебувають у важкому стані після травм. Втім через борг нових тварин не можуть брати на утримання та лікування.

"Ми надаємо допомогу, коли тварина більш-менш в якомусь стані нехорошому. І цей напрям, виходить, у нас відпадає: ми не можемо взяти тварину й доводиться відмовляти. Скеровувати, щоб люди самостійно ухвалювали рішення. Навіть емоційно неможливо працювати, коли знає, що є такий борг. Всі відчувають, якщо не закривати такі питання, то ніхто з нас працювати просто не зможе", – каже волонтерка.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.