У ЦНАПі Чернівців за перший день дії нового закону про мобілізацію провели 18 реєстрацій

У Чернівцях у перший день дії нового закону про мобілізацію, 18 травня, послугою оновлення даних у ЦНАПах скористались 18 людей.

Про це Суспільному повідомила керівниця управління комунікацій Чернівецької міськради Людмила Кушнір.

У Чернівцях військовозобов'язані можуть оновити дані в одному з двох ЦНАПів: на вулиці Героїв Майдану, 7 та на вулиці Івана Підкови, 2. За словами Кушнір, також з понеділка почнуть реєструвати в ЦНАПах Чорнівки і Коровії.

Що передбачає новий закон про мобілізацію

За новим законом про мобілізацію, усі військовозобов’язані віком 18–60 років протягом 60 днів — до 16 липня, мають оновити облікові дані. Вони можуть зробити це у ТЦК та СП, в ЦНАПі чи в застосунку Резерв+. Які дані потрібно оновити:

  • номери телефонів;
  • електронну адресу;
  • місце проживання;
  • стан здоров'я;
  • сімейний стан.

Оновити свої дані також мають жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку та чоловіки, які наразі перебувають за кордоном.

Як оновити дані у ЦНАПі

У ЦНАПі людина надає актуальні дані про себе, які вносяться у єдиний реєстр "Оберіг". Опісля отримує витяг з печаткою і підписом адміністратора ЦНАПу про актуалізацію даних.

Згідно з новим законом про мобілізацію, після оновлення даних військовозобов'язані мають пройти ВЛК. Оновити свої дані та пройти ВЛК також потрібно буде усім, хто має статус "обмежено придатного", адже тепер є лиш поняття "придатний" та "непридатний".

Що відомо про новий закон про мобілізацію

Новий закон про мобілізацію почав діяти з 18 травня. Якщо раніше військовий облік вели лише у центрах комплектування, після початку дії нового закону чоловіки можуть стати на облік додатково й у ЦНАПах та через електронний кабінет. Міноборони створило додаток Резерв+, де всі чоловіки від 18 до 60 років можуть оновити дані, які зберігатимуться у єдиному реєстрі "Оберіг". З 18 червня у застосунку також зʼявиться QR-код, за яким можна буде отримати інформацію про статус військовозобовʼязаного.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com