Після початку повномасштабного вторгнення на Буковині збільшилась кількість відвідувачів. Відтак, за тогорічними даними, Чернівецька область входить в трійку областей, де є найбільший приріст податків від туристичної сфери.
Суспільне Чернівці запитало начальника управління інвестиційної політики області Михайла Хмелевського про стан туристичної галузі під час війни.
Розвиток під час воєнного стану
Як каже Хмелевський, у 2023 році з туристичної галузі Буковини надійшло 28,8 мільйона гривень податків. Це на 58% більше в порівнянні з 2021 роком. На це вплинуло як і збільшення кількості відвідувачів, так і зростання цін на проживання та інші туристичні послуги.
"Буковина зараз один із найбезпечніших регіонів, тому для відпочинку українці обирають саме Чернівецьку область. Ускладнені поїздки за кордон також впливають на вибір місця відпочинку", — каже Хмелевський.
Що стосується туристичного збору, то минулого року він становив 3,3 мільйона гривень, що в три рази перевищує показник 2021 року. Гроші від туристичного збору зараховуються до місцевого бюджету і він є показником розвитку туристичної галузі в регіоні.
За словами Хмелевського, крім спортивного та пізнавального туризму, в регіоні почав стрімко розвиватися діловий туризм. Тут часто відбуваються різні семінари, форуми та конференції, які відвідують як українці з інших областей, так і закордонні учасники.
Що Буковина пропонує туристам
За словами Хмелевського, на Буковині є понад 1700 пам’яток культурної спадщини. А для любителів активного туризму в області є 39 промаркованих маршрутів, які проходять як Покутсько-Буковинськими Карпатами, так і схилами Дністра.
Окрім Чернівців, серед популярних туристичних об'єктів:
- колишня радіолокаційна станція "Памір" на горі Томнатик;
- гірське озеро "Буковинське око";
- Смугарські водоспади;
- Дністровський каньон;
- три національні природні парки "Вижницький", "Черемоський" та "Хотинський".
Також в області розташовані майже 130 печер. Серед них виділяється третя за довжиною гіпсова печера в світі — печера "Попелюшка". Проте сьогодні вона закрита для відвідування.
Які перспективи розвитку
Як каже Хмелевський, для розвитку туристичної галузі на Буковині є програма на 2024-2025 роки. В її основі — розробка нових маршрутів, промоція туристичного потенціалу області та створення належної інфраструктури для відвідування туристичних місць.
"Буковина багата на пам’ятки природи, культури та архітектури. У нас є на що подивитись, окрім самого історичного міста. Зараз працюємо над створенням нового водного маршруту по Дністру, який ми плануємо презентувати в червні цього року. Також в цьому році плануємо відкрити екскурсію в печеру "Буковинка", — каже Хмелевський.
Водночас Хмелевський каже, що відсутність туристичної інфраструктури заважає розвитку галузі.
"Порівнюючи нашу область з сусідніми Івано-Франківською та Закарпатською ми можемо побачити різницю в туристичній інфраструктурі та кількості суб’єктів, що займаються туристичною діяльністю. Тут у Буковини з’являється унікальна можливість скористатися досвідом розвитку сусідів. Наведу приклад сувенірної галузі, яка на Буковині тільки зароджується. В сусідніх областях ця галузь дає дуже великі доходи", — розповів Хмелевський.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com