"Щоб довозити людей на роботу, а дітей в школу": у громаді на Буковині запустили безплатний автобусний маршрут

У Хотинській громаді Чернівецької області запустили муніципальний кільцевий маршрут, який сполучає Хотин із селом Атаки. Два автобуси їздять шість днів на тиждень. Маршрут зробили безплатним, бо у громаді багато пільговиків.

Про це у коментарі Суспільному розповів Хотинський міський голова Андрій Дранчук.

За його словами, торік громада отримала два автобуси від міста-партнера Тельтов, що у Німеччині. Завдяки цьому вирішили відновити кільцевий маршрут, який курсував ще майже 40 років тому й сполучав Атаки й Хотин.

"Атаки – найближче село до Хотина. Там немає навчального закладу, тому першочергово потрібно возити людей на роботу в місто, а дітей у садочки та школи", – каже Дранчук.

За його словами, спершу маршрут планували зробити платним, однак у громаді багато пільговиків.

"Громада прийняла найбільше вимушених переселенців, маємо багато військових та сімей загиблих, багатодітних сімей. Вийшло, що багато хто потребує пільг. Після підрахунків визначили, що можемо запустити безплатний рейс, щоб сприяти інтеграції переселенців та підтримати місцевих", – каже Дранчук.

facebook/Андрій Дранчук

Дранчук каже, ще не підрахували, скільки міському бюджету вартуватиме утримання маршруту в місяць. Водночас розглядають можливість спільно з партнерами залучити на маршрути електробуси, які споживають мінімум енергії.

Авторка: Тамара Гаврилюк

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com