У п’ять разів менше за мінімальну необхідність: у Чернівецькій області недостатньо грошей на утримання основних доріг

Дорога у Чернівецькій області. Джерело: Обласна Служба відновлення інфраструктури

До кінця року на експлуатаційне утримання доріг у Чернівецькій області залишилось понад 90 мільйонів гривень. Мінімальна необхідна сума на це, за підрахунками Національного інституту розвитку інфраструктури, становить понад 505 мільйонів. За наявні гроші зможуть виконати приблизно третину мінімальних потреб з утримання доріг.

Про це у коментарі Суспільному повідомила речниця Служби відновлення та розвитку інфраструктури області Наталія Гатеж.

Що відомо про цьогорічне фінансування

Цьогоріч на експлуатаційне утримання доріг державного значення Чернівецької області виділили 266 мільйонів 180 тисяч гривень. З них понад 170 мільйонів – це борг, який потрібно повернути підрядникам за роботи, які були виконані з минулого року по 1 квітня 2024 року.

"Фінансовий план на 2024 рік Служба відновлення отримала з квітня. Відповідно, перші три місяці року фінансування не було, а роботи з розчистки доріг від снігу, підсипання основних автошляхів протиожеледними матеріалами та ліквідацію аварійну ямковості підрядники виконували в борг. Тож доведеться їм цей борг віддати", — каже Гатеж.

Відтак у Служби відновлення та розвитку інфраструктури залишилось більш як 90 мільйонів гривень до кінця року. За словами Гатеж, цих коштів недостатньо.

Як утримуватимуть дороги

За словами Гатеж, головним завданням є підтримка основних логістичних маршрутів, які мають стратегічне значення для нашої держави.

Наявні гроші першочергово планують використати на ремонт доріг з високою інтенсивністю руху та тих доріг, які ведуть до пунктів пропусків. Також гроші використають на мінімальні ямкові ремонти, організацію дорожнього руху та утримання мостів.

Що відомо

  • Цього року Чернівецька область, як і інші регіони, не отримає субвенцію на розвиток доріг. В обласному бюджеті гроші виділили тільки на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення.
  • У Чернівцях планують відремонтувати сім вулиць. Цьогоріч на поточний ремонт доріг у бюджеті міста передбачили майже 169 мільйонів гривень.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com