"Потрібні бійці, які розуміють, навіщо йдуть на війну": як чернівчанам вступити до 3-ї штурмової бригади

Бійці третьої штурмової бригади планують набрати два додаткові батальйони. Військові приїхали до Чернівців, щоб ознайомити людей з умовами служби та можливостями вступу до бригади. Роблять це у межах всеукраїнського інформаційного туру. Скільки охочих вступити на службу та чому чернівчани хочуть стати штурмовиками – у матеріалі Суспільне Чернівці.

"Військового досвіду не маю"

На зустріч з представниками бригади прийшов 34-річний чернівчанин Дмитро. Він має юридичну освіту, але наразі працює в ІТ-сфері. Попри відсутність бойового досвіду планує долучитися до третьої штурмової бригади.

"Я фанат бригади. Хочу знищувати ворога й деокупувати наші землі. Взагалі не маю військового досвіду, але все життя займаюся спортом. Думаю, що зможу пройти відбір на штурмовика. В мене є бажання та здоров'я", – каже Дмитро.

З 2022 року у складі бригади воював 38-річний чернівчанин Віталій з позивним "Азір". Він вже рік лікується після поранення ніг. Каже, військового досвіду теж не мав, але у бригаді став механіком водієм. Зараз чоловік очікує результатів військово-лікарської комісії, бо хоче знову служити з побратимами.

"Мені сподобалося у бригаді. Хочу повернутися назад. Не знаю, як це пояснити: там краще, ніж вдома, буває й страшно, й весело, все разом", – каже Віталій.

Знайшов свою "зграю"

З буковинцями, які розглядають можливість вступити до бригади, спілкується військовий Юрій з Черкаської області. Він долучився до бригади у першій дні повномасштабного вторгнення. Чоловіку тоді було 50 років. Каже, через великі черги до військкомату, його відмовилися брати до ЗСУ. Тоді поїхав у Київ й переконав взяти його до третьої штурмової бригади.

"Я шукав свою зграю". У мене запитували, чим я можу бути корисний, бо я не мав військового досвіду та суміжної професії. У цивільному житті я виготовляв металоконструкції та меблі. Я відповідав, що ворога буду зубами гризти, якщо не буде зброї. З того дня я у бригаді", – розповідає боєць.

За цей час Юрій опанував три військові спеціальності: механіка-водія, кулеметника та гранатометника.

Що пропонують у бригаді

Зараз бригада набирає два додаткові батальйони. Юрій каже, потребують вмотивованих бійців. Водночас у Чернівцях на зустрічі приходили небагато людей. Водночас зустрів військових, які після поранення знову повертаються на фронт.

"Нам потрібні бійці, які розуміють, для чого вони йдуть на війну. На жаль, активних чоловіків і жінок тут не так багато. Можливо багато хто пішов у перші дні й вже воюють, а решта вважають, що війна – щось далеке, або вона не для них", – каже військовий.

За словами бійця, більшість дівчат та хлопців вступають до бригади без військового досвіду. Для них зараз є можливість безплатно пройти тестовий тиждень військового вишколу. Там навчають базової військової підготовки, зокрема, поводження зі зброєю, тактичної медицини, а також допомагають виявити слабкі сторони та здібності, які потрібно розвивати.

"Опісля чоловік чи жінка ухвалює виважене рішення, чи залишатися у підрозділі. Я зустрічав цивільного тренера, до якого приходили хлопці, щоб підготуватися до нормативів. Тому бажано, щоб людина була фізично в тонусі, а всі навички здобуваються походу", – розповідає боєць.

Також є можливість пройти спеціалізовану військову підготовку, зокрема, за кордоном. Так людина може отримати військову спеціальність.

"У підрозділі з примусу ніхто не працює на певній посаді: якщо людина хоче бути штурмовиком, підходить по віку та має до цього здібності, їй дають цю можливість. За бажанням людина може отримати додаткові спеціальності. З моїх побратимів чимало перейшли у мінометку чи батальйон безпілотників", – розповідає чоловік.

Також у бригаді слідкують за психологічною готовністю бійців. За словами Юрія, якщо людина не готова до бою фізично чи психологічно, то може демотивувати побратимів.

"Військові, яких до нас направляють з ТЦК, проходять ще вишкіл у нашій бригаді. Спочатку їй дають помірні навантаження та відповідальність, а, коли людина відточує навички й не має панічного страху, тоді вже доручають їй відповідальніші завдання", – каже боєць.

Як долучитися до бригади

Щоб пройти тиждень тестового навчання, людина має подати заявку на сайті бригади. Тоді з нею сконтактують представники бригади. Також на сайті є перелік вакансій у бригаді.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини