У закупівлях Чернівецького тролейбусного управління виявили 1,3 млн грн витрат — підприємство це оскаржує

Новий транспорт ЧТУ. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Під час перевірки закупівель Чернівецького тролейбусного управління аудитори виявили понад 1,3 мільйона гривень витрат. Ймовірно, підприємство неправомірно уклало додаткові угоди з постачальниками на збільшення вартості палива. У ЧТУ з результатами перевірки не погоджуються й оскаржують їх. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про перевірку.

Що виявили аудитори

Під час перевірки аудитори встановили, що у ЧТУ уклали додаткові угоди про збільшення ціни за літр палива, але не надали документальне підтвердження того, що ціни на ринку зросли. Про це Суспільному повідомили у пресслужбі обласного управління Держаудитслужби.

Результати перевірки передали правоохоронцям. Також комунальному підприємству надали вимоги щодо усунення порушень.

У ЧТУ оскаржують перевірку

Аудитори перевіряли закупівлі минулого року, коли ціни на паливо щомісяця змінювалися, розповів на преспідході 12 квітня начальник ЧТУ Петро Лисак. Зокрема, досліджували період, коли паливо вартувало менше, ніж тоді, коли підприємство безпосередньо закуповувало його.

"Якщо середня ціна в області становила 53 гривні, то аудитори нарахували, що ми мали купувати паливо по 43, 50. Водночас ми його купували по 48 гривень й так економили для підприємства 5 гривень. Не зрозуміло, який постачальник мав постачати нам паливо по 43,50, якщо середня ціна була 55 гривень", – каже Лисак.

За словами начальника ЧТУ, коли паливо дорожчає, постачальник звертається щодо підвищення ціни. Тоді визначають найвигіднішу ціну для підприємства й укладають додаткову угоду.

"У середньому підприємство зекономило 11% відносно розрахунків, яке надало контрольно-ревізійне управління – це понад мільйон гривень", – каже Лисак.

Результати перевірки оскаржують й планують доводити, що у ЧТУ укладали угоди з постачальниками законно.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини