"Ми залишилися без опори, нам не вистачає підтримки". Як на Буковині допомагають дітям загиблих військових

Фото ілюстративне. RMHC Ukraine

Діти, які втратили одного чи двох батьків через повномасштабне вторгнення Росії можуть отримати комплексну допомогу. Зокрема, це декілька напрямків: продукти, освіта, подарунки, психологічна реабілітація та медичні послуги. Це довготривала підтримка дитини, яку забезпечує благодійний фонд "Діти героїв". Зараз фонд має під опікою 159 дітей, які проживають у Чернівецькій області. За два роки роботи фонд надав дітям Буковини допомогу на понад 2,5 мільйони гривень.

Кому та чим допомагає благодійний фонд

Фонд «Діти Героїв» створений для підтримки дітей, які постраждали внаслідок втрати когось з батьків, або обох через російську військову агресію. Створений після початку повномасштабного вторгнення. З Чернівецькою областю фонд почав співпрацю з жовтня 2023 року.

Усі діти, які потрапляють під опіку фонду отримують комплексну підтримку з шести напрямків допомоги. Зокрема, це продуктові та гігієнічні набори, подарунки до свят (День народження, День захисту дітей, новорічні подарунки до свят), освітні онлайн-заняття (вивчення англійської мови, математики, української мови, підготовка до ЗНО, програмування), відвідують табори, отримують канцелярію, підгузки, суміші, сезонний одяг та взуття, базові аптечки, діти та опікуни працюють з психологами. Діти користуються медичним страхуванням, отримують гаджети, завдяки яким можуть підключатися до онлайн-занять.

Facebook/Благодійний Фонд "Діти Героїв"

Facebook/Благодійний Фонд "Діти Героїв"

Фонд супроводжує дитину від того моменту, коли отримує звернення про допомогу й до настання її 19-річчя.

Як у фонді працюють з дітьми

Як тільки дитина потрапляє під опіку фонду, родині призначається помічник, який знайомиться з опікуном, регулярно контактує з родиною в телефонному режимі, розповідає про чинні програми допомоги та дізнається про потреби родин. У команді фонду працює 51 помічник.

Facebook/Благодійний Фонд "Діти Героїв"

Як у фонді подбали про сім'ю загиблого військового з Буковини

Андріана — мама двох синів, її чоловік був добровольцем, служив у 10 гірсько-штурмовій бригаді "Едельвейс". Він загинув під час мінометного обстрілу неподалік Бахмута. У день загибелі чоловіка, жінка дізналась, що вагітна другим сином. Двоє дітей є неповнолітніми, старшому Давидові 4,5 роки, меншому Олександрові всього 7 місяців.

Зараз сім’я долучилася до фонду. Андріана каже, що фонд насправді дуже допомагає дітям, дбає про них та докладає максимум зусиль, щоб допомогти їм почуватися краще у цьому світі.

“Найбільше засмучує те, що таких сімей, як наша, дуже багато, і їх кількість збільшується з кожним днем. Ми залишилися без чоловічого плеча. Нам часто не вистачає психологічної підтримки. Дуже важливо почути хоча би добре слово. Воно часто служить більше, ніж щось матеріальне. А у фонді ми отримуємо і те, й інше”, — розповідає Андріана.

Від фонду сімʼя отримала: продуктовий набір, подарунки на Новий рік та День захисту дітей, гігієнічний набір, павербанк, аптечку, дошкільні розвивальні заняття, одяг та підгузки.

Як і хто може звернутись по допомогу до фонду

Щоб доєднатися до фонду родині слід заповнити форму. У ній потрібно вказати, що знаєте дитину, якій потрібна допомога, після чого залишаєте контакти відповідальної особи. Якщо це ви, до вас зателефонують з фонду та нададуть перелік необхідних документів для подальшого оформлення й пояснять наступні кроки.

Критерії, за якими діти можуть доєднатися до фонду:

  • Неповнолітня дитина віком до 18 років, яка втратила одного або обох батьків внаслідок військових дій Росії після 24 лютого 2022 року.
  • Загиблий може бути військовим або цивільним (постраждалим внаслідок подій).
  • Фонд підтримує дітей, якщо один з батьків вважається безвісти зниклим.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини