У 2024 році субвенції на розвиток доріг на Буковині не буде – лише на утримання

. Ремонт дороги до кордону з Молдовою. Фото: facebook / cv.ukravtodor.gov.ua

У 2024 році Чернівецька область, як і інші регіони, не отримає субвенцію на розвиток доріг. В обласному бюджеті передбачили 100 мільйонів гривень на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення – так зможуть підтримувати їхній стан.

Про це повідомив директор Служби розвитку області Іван Микитюк на Facebook-сторінці ОВА.

Також планують співпрацювати з громадами, щоб ремонтувати дороги на умовах співфінансування.

За словами Микитюка, від початку повномасштабної війни з державного бюджету призупинили розподіл субвенції на розвиток та утримання доріг місцевого значення. Через це впродовж 2022 року в області не проводили капітальні чи поточні ремонти, а фінансували лише утримання автошляхів взимку.

У 2023 році виготовили 28 проєктних документацій на капітальний ремонт доріг місцевого значення. Зробити це вдалося за гроші місцевих бюджетів.

"Це дозволить в майбутньому – за наявності фінансування — втілювати ремонти, які потрібні громадам. Від громад надходила потреба, й вони виділяють гроші на сесіях, клопотають за той чи інший відрізок дороги", – каже Микитюк.

Загалом торік в області завершили ремонти доріг, які розпочали до повномасштабної війни – це орієнтовно 15 доріг протяжністю 17,5 кілометрів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини