"Попри все, кожен має залишатися собою". Тарас Прохасько презентував нову збірку есеїв "Бурчак" на Meridian Czernowitz

. Тарас Прохасько та Ярина Чорногуз після презентації збірки. Фото: Ольга Галіцина/Суспільне Чернівці

У Чернівцях на XIV міжнародних поетичних читаннях Merіdian Czernowitz вперше презентували нову збірку лауреата Шевченківської премії Тараса Прохаська. До збірки "Бурчак" увійшли понад 30 есеїв, які письменник написав після початку повномасштабного вторгнення. Суспільне Чернівці ділиться розповіддю автора про книгу.

Збірка "Бурчак" увійшла в серію короткої прози чернівецького видавництва Merіdian Czernowitz. Видання складається із 33 есеїв, які Прохасько написав впродовж останнього року. За словами письменника, він обрав їх серед творів, які писав для щотижневого видання.

Автор каже, ці твори – короткі та лаконічні, а також показують, що життя людини залежиться від того, як вона його сприймає та як собі про нього розповідає.

"Це вибірка есеїв – я б волів їх називати короткими оповіданнями, бо вони не є по-справжньому такими великомасштабними. Ідея книги у тому, що не зважаючи на те, в яких ситуаціях, нещастях та випробуваннях кожен з нас перебуває у певний час, він повинен залишатися собою. Пам'ятати своє минуле та свою історію. Нагадувати собі про своє попереднє життя і знати, заради чого він терпить усілякі труднощі".

Тарас Прохасько та Євгенія Лопата. Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

За словами Прохаська, назва книги – "Бурчак" походить від винного напою, який поширений у Чехії. Також ілюстрації до обкладинки видання намалювала київська художниця Олена Придувалова. Вона ж ілюструвала попередні збірки Прохаська, зокрема видання "Так, але...".

Нова збірка есеїв Тараса Прохаська "Бурчак". Назва книги, за словами автора, походить від винного напою, який поширений у Чехії. Фото: Meridian Czernowitz

Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

У коментарі Суспільному Прохасько розповів, що книга написана для обіймів із псом і не може нікого змінити. Водночас місцем війни у книзі є те, що вона завжди поруч.

"Ця книга останнього року, а війна вже більше як рік. І місце таке, що вона завжди поруч, що все тече через цю війну і починається загострення рефлексів", – розповідає письменник.

Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.