У Чернівецькій області за пів року було чотири звернення про порушення закону про державну мову. Область є однією з тих регіонів, де в Україні зафіксували найменше порушень.
Про це йдеться у даних сервісу Опендатабот.
За даними сервісу, впродовж січня-червня 2023 року українці найбільше скаржились на відсутність україномовної версії сайтів та обслуговування російською мовою.
Найбільше скарг надійшло з Києва, Харківщини, Одещини та Дніпропетровщини. Жодної скарги не отримали із Рівненщини.
Кількість порушень вказано на зображенні:
Як повідомити про порушення мовного закону
У разі відмови або не забезпечення надання інформації та послуг державною мовою треба подати скаргу до Уповноваженого із захисту державної мови. Для цього можна заповнити електронну форму на сайті Або надіслати інформацію про порушення на електронну скриньку lyst@mova-ombudsman.gov.ua.
Крім тексту звернення необхідно вказати:
- прізвище, ім’я, по батькові,
- місце проживання;
- суть скарги;
- дату звернення;
- електронну адресу або інші способи зв'язку.
Що відомо про мовний закон
З 16 січня 2021 року набули чинності окремі норми закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, згідно з яким мовою обслуговування є державна мова.
З 16 липня 2022 року за порушення мовного законодавства каратимуть попередженням або штрафом.
Штраф за перше порушення мовного законодавства становитиме від 3400 до 8500 гривень, а за повторне — від 8500 до 11900 гривень, повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
61,7% українців підтримують перехід сфери обслуговування на українську мову, 34% не підтримують. Таку інформацію оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології 2 лютого 2021 року. За їхніми даними, ці зміни підтримує 79% жителів заходу та 66% центру України, найменше – жителі сходу 38%.
Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.