Пенсіонери у Чернівцях почали отримувати транспортні картки: як ними користуватися

. Суспільне Чернівці

У Чернівцях понад тисячу пенсіонерів отримали пільгові транспортні картки для безоплатного проїзду у тролейбусах та комунальних автобусах. Ще 1600 карток пільговикам мають роздати згодом.

Про це у коментарі Суспільному розповів в. о. керівника тролейбусного управління Петро Лисак.

На пільговій картці є фото та персональні дані людини, яка має пільгу на проїзд, тому інша людина не може скористатися карткою. Пільговик заходить у транспорт і має прикласти картку до валідатора. За словами Лисака, система управління бачить, коли пільговики валідують поїздку. Люди, які ще не отримали картки, можуть їздити безплатно за посвідченнями.

Щоб отримати карту, потрібно зареєструвати електронну заяву на сайті тролейбусного управління або звернутися до ЦНАПу. Коли картка буде готова, людині зателефонують й повідомлять, де вона може її забрати.

Чернівчанка Жаннета Паращук оформила заявку на пільгову карту, бо часто їздить на ринок чи в поліклініку. Каже, що платити щоразу 14 чи 10 грн за проїзд – дорого. Пільгову карту у ЦНАПі отримала й пенсіонерка Ганна. Вона розповідає, що користуватися нею зручно.

"Посвідчення можна й забути, а тут своя картка. Заходимо у тролейбус й засвідчуємо кожну поїздку", – каже Ганна.

За словами Лисака, до тролейбусного управління надійшло 25 тисяч заявок на отримання транспортної картки. 20% пільговиків вже їх отримали.

"На жаль, є багато випадків несплати за проїзд. Також люди не вимагають від водія квиток або не купують його, а кажуть, що водій не видав. Служба контролю має термінали. Вони перевірятимуть квитки та чи валідували пільговики поїздку", – каже Лисак.

Заступник міського голови Ігор Крохмаль розповів Суспільному, що е-квиток дасть змогу краще облікувати пільговиків.

"Це гроші з бюджету. Ми відшкодовуємо тролейбусному управлінню усі витрати, пов'язані з перевезенням пільговиків. Зараз діє коефіцієнт — веземо одного пільговика й одного платного пасажира. Але чи справді це так? – важко сказати, бо кожен рейс індивідуальний. Ця система дозволить контролювати кошти з бюджету й відшкодувати лиш за валідацію", – розповідає Крохмаль.

За його словами, наразі триває перехідний період. Тому у комунальному транспорті Чернівців безплатно можуть їздити пільговики й з інших громад області. Зараз отримати картки можуть пільговики з Чернівецької громади.

"Ми звертаємося до громад і охочі можуть формувати списки до тролейбусного управління й виготовляти картки. Вже по факту валідації, вони відшкодовуватимуть підприємству гроші за перевезення пільговиків", – каже Крохмаль.

Що відомо

  • У жовтні 2022 року Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 120 тисяч транспортних карток для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах.
  • Повністю перейти на електронний квиток у Чернівцях планують в лютому 2023 року, втім терміни можуть перенести через затримку в постачанні карток. Їх виготовляє підприємство з Києва, яке працює в умовах відключень електрики. Це єдина компанія в Україні, яка виготовляє такі картки, повідомляв Суспільному раніше керівник тролейбусного управління Петро Лисак.
  • Комунальні автобуси ЧТУ працюють на маршрутах №1А, 5, 7, 8, 9, 15, 29 і 34.

Читайте також

У Чернівцях всі учні отримають транспортні картки: як користуватись

У комунальному транспорті Чернівців встановили майже 200 валідаторів: скільки планують купити у 2023 році