За пів року повномасштабної війни Суспільне Чернівці розповідало історії буковинців, які допомагають українському війську. Це розповіді людей, які готові ділитися своїми грошима, роботою і знаннями, аби наблизити перемогу. Вони віддавали армії збереження, готували домашню їжу на передову, майстрували плитоноски, налокітники, протитанкові їжаки. До Дня Незалежності згадуємо ці історії.
У березні 83-річний пенсіонер з Новодністровська перерахував українській армії 100 тисяч гривень та 10 тисяч доларів. Чоловік накопичував ці гроші усе життя.
На одному із заводів Чернівців зварювали протитанкові їжаки. Перші відправлення робили на блокпости області. Для його створення використовували шість метрів залізничних рейок.
У Чернівцях швейна майстерня змінила свою роботу після вторгнення російських військ. До війни вони шили білизну та одяг для жінок і дітей, тепер — кроять основу під аптечки та бронежилети.
Один з ресторанів області надав свою кухню, аби мешканці громади могли готувати тушонку для армії. Допомагали й вимушені переселенці.
"Ми згуртувалися усім селом. Оскільки вдома, сидячи перед телевізором, набагато важче. Тут ми згуртовано працюємо, один одного підтримуємо", ― розповідала волонтерка Наталя Якович.
Володимир Садик зі Сторожинця майструє мобільні машини баггіНевеликий легкий автомобіль високої прохідності з відкритими колесами, для їзди по бездоріжжю.. Їх використовують українські військові, аби швидко евакуювати поранених із поля бою. Також на баггі прилаштовують зброю для стрільби.
Від початку повномасштабної війни Володимир з помічниками створив і передав 27 авто. Гроші на деталі для машин жертвують благодійники, декілька баггі для ЗСУ замовляв Сергій Притула.
10-річна Діана Филипюк із Заставни збирає гроші на ЗСУ. Вона пече пиріжки, кекси та печиво. Також плете браслети та робить сережки. Допомагати армії вирішила, бо пів року тому її дідусь зник безвісти на війні.
В області підприємство переформатувало роботу й виготовило сирени для всієї України. Раніше понад 15 років займались виготовленням приладів на замовлення.
У Глибоці брати-столяри робили дерев’яні ліжка для вимушених переселенців, яких селили у школах та садках громади.
Чернівчанка Олександра Крижак продавала камуфляжні торти, щоб зібрати гроші на дрон для підрозділу брата-військового.
Коваль Михайло Киюк робив металеві пластини, які є складовими бронежилетів. На міцність перевіряв їх на полігоні.
У їдальні чернівецької школи №4 випікали великодні паски та пряники для військових ЗСУ. Продукти приносили благодійники, а до готування долучались місцеві жителі, працівники школи, батьки учнів та вимушені переселенці.
Прикрашати паски та пряники допомагали діти. Частина з них разом з рідними тимчасово жили у школі.
Незрячий чернівчанин Микола Добрей грає на вулицях міста, щоб зібрати гроші на потреби української армії. Чоловік підібрав українську музику, стрілецькі та повстанські пісні.
За три місяці Микола зібрав 15 тисяч гривень. За ці гроші волонтери укомплектували аптечки, які передали військовим.
Що відомо
- 24 серпня — День Незалежності та рівно пів року від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.