Художній фільм про буковинську Маланку, який знімали в Чернівецькій області, представили на Каннському кінофестивалі. Після показу фільму "Памфір" глядачі аплодували шість хвилин.
Про це повідомили на сторінці фільму у Facebook.
"Памфір" – це художній фільм українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Кінострічку знімали на понад десяти локаціях у Чернівецькій та Івано-Франківській областях з жовтня 2020 року. Зйомки завершили наприкінці березня 2021 року.
Фільм змагається у конкурсній програмі Каннського кінофестивалю "Двотижневик режисерів" та претендує на "Золоту камеру". Цю нагороду отримують режисери за найкращий дебютний повнометражний фільм.
Фільм розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який живе на прикордонній території з Європейським Союзом.
"Він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Це біблійний сюжет про Авраама на тлі українського національного карнавалу Маланки", — йдеться в описі фільму.
Раніше у цій програмі свої перші кінострічки представили режисери Джордж Лукас, Мартін Скорсезе, Джим Джармуш, Ксав’є Долан та інші.
Cеред глядачів були президентка Європейської кіноакадемії Аґнєшка Голланд, голова Деркіно Марина Кудерчук, режисери Аґнєшка Смачинська та Філіп Лакот та інші.
Що відомо
- Дмитро Сухолиткий-Собчук — сценарист та режисер. Народився в Умані, жив та навчався в Чернівцях. Є режисером та сценаристом документального фільму "Красна Маланка". Попередня робота режисера, короткометражний фільм "Штангіст", отримала чотири Гран-прі на міжнародних кінофестивалях.
- Створення фільму профінансували у Держкіно, виділивши більше як 21 мільйон гривень. Також фільм отримав підтримку УКФ на етапі препродакшну. Сценарій створювали у міжнародних сценарних майстернях в Італії та Чехії, а також на резиденції Каннського фестивалю. Кінострічку представили на кіноринку Venice Production Bridge під час 78-го Венеційського кінофестивалю.
- Маланка — народне та церковне свято напередодні "старого" Нового року. Відзначення традиційної буковинської Маланки з обрядовим переодяганням у звірів та міфологічних персонажів характерне для прикордонних районів Чернівецької області.
Читайте також
"Ми будемо в масках, в яких — неважливо". На Буковині гуляє традиційна Маланка
Читайте Суспільне Буковина у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.