На Буковині в нетверезих водіїв вилучили пів сотні авто. Що відомо про відчуження майна

. Фото ілюстративне. Фото: Суспільне Чернівці

На Буковині від початку війни у нетверезих водіїв конфіскували 51 автівку та передали на потреби збройних сил. Також для армії вилучили приблизно 300 автівок та техніки у державних органів влади та фізичних осіб.

Про це повідомила обласна військова адміністрація.

Як вилучають авто в нетверезих водіїв?

На нетверезих водіїв патрульні складають протокол згідно зі статтею про керування транспортним засобом в стані сп'яніння. Відтак евакуюють авто на арештмайданчик. Опісля його безоплатно вилучають для потреб Збройних Сил України. Про це повідомили у пресслужбі патрульної поліції області. Рішення про конфіскацію авто прийняли на засіданні військового штабу.

Як вилучають авто з держорганів та у громадян?

Автомобілі або інше майно вилучають згідно з законом про мобілізацію та про примусове відчуження або вилучення майна в умовах режиму воєнного чи надзвичайного стану.

Державне майно можуть вилучити безоплатно, а в громадян можуть примусово відчужити майно з компенсацією. Про це в етері UA:Буковина сказала головна юрисконсультка апарату наглядової ради НСТУ Катерина Поливач.

Як відбувається компенсація?

При відчуженні оцінюють вартість майна та складають акт. У ньому зазначають підставу вилучення, опис майна, його оцінку та розмір виплаченої компенсації (у разі попереднього повного відшкодування). Акт про примусове відчуження майна має підписати власник майна.

Власник може оскаржити оцінену вартість майна у суді. Передбачені два варіанти компенсації: попереднє повне відшкодування вартості майна або компенсація за примусово відчужене майно з наступним повним відшкодуванням його вартості, каже Катерина Поливач.

Чи повертають майно громадянам?

Якщо після завершення режиму воєнного стану майно збереглося, то його власник може наполягати на поверненні такого майна через суд. При цьому власник зобов'язується повернути компенсацію, яку виплатили у зв'язку з відчуженням майна, з вирахуванням розумної платиРозумною платою слід вважати плату, визначену, виходячи зі звичайної ціни, що склалася на аналогічні послуги на момент укладення договору. за його використання.

Хто приймає рішення про примусове відчуження майна?

За словами юрисконсультки Катерини Поливач, рішення може прийняти лише військове командування з погодженням з місцевою владою, якщо в регіоні не ведеться бойових дій.

Що відомо

Читайте також

Чернівецька міськрада виділила 500 літрів бензину військовим

На Буковину надійшла перша станція супутникового інтернету StarLink компанії Маска