Чернівецький футбольний клуб УСК “Довбуш” має понад столітню історію. Його заснували у 1920 році – тоді він грав у чемпіонаті західного регіону. Згодом з приходом радянської влади клуб заборонили.
Відновили команду аж у 2018-му, однак згодом через початок повномасштабного вторгнення вийти з аматорського на професійний рівень не вдалось, а роботу призупинили. Торік “Довбуш” знов почав брати участь у змаганнях на рівні області. Хочуть потрапити на аматорський, а згодом – професійний рівень. Суспільне Чернівці розповідає, що для цього роблять.
УСК “Довбуш” був заснований у 1920 році українцями, які змагались у західному регіоні. Команда діяла до 1940-го, після чого радянська влада заборонила їм грати.
У новітній історії “Довбуш” переродився у 2018 році.
"Кожен район Чернівців мав свою команду. Один із них — це був УСК “Довбуш”. Поляки мали “Полонію”, румуни — “Драгош Воде”, євреї – “Маккабі”. У 2018 році спільно з однодумцями ми відродили клуб і вже у найближчі два роки стали чемпіонами області, виборовши і кубок, і суперкубок. Якби не війна, то продовжували б грати в аматорському чемпіонаті", – каже співзасновник клубу Олександр Ставчанський.
Торік УСК “Довбуш” об’єднався з футбольною командою Чернівецького національного університету, яку тренує колишній гравець “Буковини” Андрій Королянчук.
Команда грає на обласному рівні серед тих, хто не займається футболом професійно. Однак має амбіції вийти на аматорський, а згодом – професійний рівень.
Майже усі гравці “Довбуша” – вихованці футбольного клубу “Буковина”.
"Якщо взяти по прізвищах, це Артур Орнат, який був у “Буковині”, “Ниві” вінницькій – має досвід. З наших буковинців, то це Емре Мануіла, Максим Беслюбняк – вони теж були у “Буковині”. Таневський був у “Ревері”, але йому не вдалося закріпитися. Загалом, думаю, відомих прізвищ в майбутньому ми почуємо багато", – розповідає тренер Андрій Королянчук.
Гравці УСК “Довбуш” тренуються перед матчами, що проходять в межах чемпіонату області. Займаються щодня, а іноді й по два рази на день.
"У цій команді є перспектива, команда не стоїть на місці, вона рухається постійно і завжди приємно грати для когось, а саме для вболівальників. Дякуємо нашим фанатам, які присутні на кожному матчі", – каже захисник Емре Мануіла.
"Зацікавило те, що всі молоді і амбітні, прагнуть перемагати в кожному матчі, ну і те, що вік команд досить молодий", – розповів нападник Максим Беслюбняк.
Окрім дорослої команди, УСК “Довбуш” має дитячу академію в Чернівцях, Дубівцях, Лужанах та Мамаївцях. Там навчаються понад 200 дітей. Основною проблемою клубу є відсутність бази з власним полем, тому стадіони орендують.
"Філософія клубу полягає в тому, що коли батьки будуть приводити дітей в академію, одразу розумітимуть, що в перспективі їхня дитина заграє за дорослу команду. Наша команда, я думаю, в найближчому майбутньому буде грати на професійному рівні. У ній будуть ", – розповідає Ставчанський.
Футбольний клуб “Довбуш” фінансується виключно за гроші меценатів та спонсорів, обходяться без допомоги місцевої влади. Фінансування на розвиток вистачає, каже Ставчанський.
"У перспективі – створити академію і розбудовувати своє поле, щоб все ж "Довбуш" мав свою інфраструктуру", – розповів Ставчанський.
У чемпіонаті області УСК “Довбуш” є другою наймолодшою командою після “Буковини Ю-19”. У решті команд більшість гравців від 25 років.
"В обласному чемпіонаті багато команд просто грають для свого задоволення, а "Довбуш" ставить завдання і хоче завойовувати трофеї", – каже Емре.
За словами президента клубу, в наступному сезоні “Довбуш” має шанс грати в аматорському чемпіонаті України. Наразі ж в області немає команд, представлених на аматорському рівні, є лише один клуб, який виступає на професійному – це ФК “Буковина”, що грає в Першій лізі.