Понад 100 людей зібралися в Киселівській сільській раді, аби обговорити плани з підвищення ціни на водопостачання. Це жителі сіл неподалік Чернігова — Новоселівки, Брусилова, Киселівки, Вознесенського та Снов'янки. Саме в цих населених пунктах планують підняти ціни на тариф у понад 2,5 раза.
Що кажуть люди
Жителька Новоселівки Світлана Дубовик не погоджується з планами підвищення вартості води у понад 2,5 раза. Згідно з проєктом рішення, який опублікували на сайті громади, вартість одного кубічного метра питної води має зрости з 26 до понад 69 гривень.
"У мене за місяць в середньому розходиться п'ять кубів води. Зараз я платила 130 гривень в місяць, а тепер я буду платити 350 гривень. Це майже в три рази дорожче. Абсолютно не обґрунтований тариф. Тому що цю воду закуповують в місті, без ПДВ вона коштує 13 гривень. А так — реально сума майже в чотири рази вища", — говорить жінка.
Також люди не погоджуються з тим, що у п'ятьох населених пунктах пропонують однакову ціну на водопостачання, хоча кожне село має окреме централізоване водопостачання.
"Тому що кожне має свої скважини. У Новоселівці вода покупна. Як ви зробили один тариф по всіх селах, якщо це не централізована система водопостачання? Ваша вся робота на марне. Ви почитали б закон, ви б зрозуміли, що таке централізоване водопостачання і не дурили б нам голову", — говорить Світлана Дубовик.
Житель Вознесенського Володимир Хоменко каже:
"До фірми, яка робила розрахунок, у мене немає абсолютно ніяких зауважень.Те, що їм дали — те вони й порахували. Ця фірма порахувала на основі даних, які надало КП "Благоустрій". У мене є ряд зауважень конкретно до самого розрахунку. Загалом, цей тариф приймати не можна. Тому що він не є обґрунтований".
Що кажуть в КП "Благоустрій"
"Я директор, я організовую працю підприємства, я не затверджую тарифи. — А ви зацікавлені, щоб вони були менші? — Я зацікавлений, щоб працювало підприємство вашої громади", — говорить директор КП "Благоустрій" Владислав Войнілович.
За його словами, підприємство створили в травні минулого року. Весь цей час діяв старий тариф у 26 гривень, який директор КП називає збитковим і таким, який не покриває видатки підприємства. Розраховувати ж чи змінювати тариф самостійно підприємство "Благоустрій" повноважень не має.
"Основна діяльність підприємства, яке заснувала громада, не я, — це водопостачання та водовідведення. Після останньої зустрічі також у селі Вознесенське, виконком, не я, уповноважив мене розрахувати, знайти фахівців, які розраховують тарифи. Я знайшов. Звернувся. Вони розрахували. Це єдина в Україні ліцензована структура, яка розробляє тарифи. Вона розробляла тарифи ну навіть не у половини, а в більш ніж половини Чернігівської області. Чому такі високі тарифи — це до них".
Що вирішили робити
Голова Киселівської громади Володимир Шелупець припускає: можливо, громада покриватиме різницю в тарифах.
"По підсумку першого кварталу ми подивимося, скільки у нас грошей є. Може, ми будемо компенсувати. Я готовий піти на це. Обома руками за. Але тут прозвучала фраза від доповідаючого, він просить створити комісію".
Наостанок вирішили створити робочу групу, в яку входить по кілька представників кожного із п'яти населених пунктів. Ця група буде уповноважена зняти показники з лічильників, аби зробити розрахунки по тарифах. Також люди написали звернення до виконавчого комітету.
"Просимо продовжити дію діючих старих тарифів до 30 квітня. Тобто, у нас два місяці для того, щоб зняти покази. І місяць для того, аби порахувати", — говорить голова зборів Сергій Мироненко.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.