Перейти до основного змісту

Військовослужбовці Центру протимінної діяльності, які загинули в Миколаєві, з Чернігівщини: що розповіли їх рідні

Загиблі військовослужбовці Центру протимінної діяльності: Вадим Єлісєєв, Олена Ключнікова, Євгеній Сірик. Центр протимінної діяльності

Усі троє військовослужбовців Центру протимінної діяльності, які загинули 14 лютого внаслідок теракту в Миколаєві, з Чернігівщини. Це Вадим Єлісєєв, Олена Ключнікова та Євгеній Сірик.

Цю інформацію Суспільному підтвердили родичі загиблих.

Вадим Єлісєєв народився 30 травня 1998 року у селищі Куликівка. Коли йому було три роки, сім'я переїхала у Вересоч. З 1 до 7 класу Вадим навчався у Вересоцькій школі. У зв'язку зі ще одним переїздом родини, хлопець закінчував навчання у Рижинській гімназії на Житомирщині. Як розповіли рідні Вадима, повернувшись через кілька років до Вересочі, у 2017 році він закінчив Куликівський професійний аграрний ліцей, де здобув фах слюсаря з ремонту автомобілів.

Вадим Єлісєєв. Facebook-сторінка Вадима Єлісєєва

З 2018 року служив за контрактом у 1-й танковій Сіверській бригаді на посаді навідника танка. А навесні 2021-го підписав контракт з Центром протимінної діяльності, обравши фах сапера.

"Вадим Єлісєєв був професійним сапером, постійно навчався та вдосконалював свої навички. Кілька разів проходив навчання у протимінній школі у Косовому. Мав відзнаки 1-ї танкової, Центру протимінної діяльності. У 2022 році – нагороджений відзнакою Президента України «За оборону України»", — пише голова Куликівської громади Юлія Постернак.

Разом з дружиною і маленькою донькою Вадим проживав у селі Халявин.

Олена Ключнікова народилась 6 липня 1986 року у Чернігові. Закінчила школу №16. Потім вступила до медичного коледжу, який закінчила з відзнакою. Працювала у Чернігівській лікарні №3 в гінекології.

Олена Ключнікова. Facebook-сторінка Олени Ключнікової

З початком повномасштабного вторгнення вступила до лав ЗСУ і почала працювати в Центрі протимінної діяльності медичною сестрою.

"12 лютого 2025 року Олена вперше за три роки поїхала у відрядження до Миколаєва, де стався теракт. У неї залишилось двоє діток, 6 та 10 років, і чоловік", — розповіла сестра загиблої Тетяна Смаль.

Євгеній Сірик народився 9 вересня 1984 року у Чернігові. Навчався у гімназії №31. Потім — у Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка на фізико-математичному факультеті. Проходив строкову службу в лавах ЗСУ.

Євгеній Сірик. Facebook-сторінка Євгенія Сірика

З 2008 по 2024 рік працював на "Новій пошті".

"Рівно рік тому Женя долучився до лав ЗСУ і почав працювати в Центрі протимінної діяльності. Був старшим сержантом. На полі він був дуже обережним, йому подобалась його робота. А тут — якийсь жахливий збіг обставин. Женя був надзвичайно світлою людиною...", — розповіла цивільна дружина загиблого Тетяна Морозова.

**

Про загибель військовослужбовців Центру протимінної діяльності Вадима Єлісєєва, Олена Ключнікової та Євгенія Сірика повідомили ввечері 15 лютого на офіційній Facebook-сторінці центру:

"Вони віддали своє життя, виконуючи свій військовий обов’язок перед Батьківщиною. Внаслідок жорстокого терористичного акту Україна втратила мужніх воїнів і вірних захисниць своєї землі".

Що відомо про вибух у Миколаєві 14 лютого 2025 року

  • Близько 14:10 пролунав вибух в одному з кафетеріїв міста. Триває слідство за частиною 3 статті 258 "Терористичний акт".
  • За даними Центру протидії дезінформації, російські Telegram-канали поширюють фейк про те, що вибух у Миколаєві 14 лютого нібито був актом помсти однієї із загиблих працівникам ТЦК та СП за мобілізацію її сина.
  • Центр повідомляє, що загибла не мала синів мобілізаційного віку. У неї залишилися двоє синів: 2001 та 2011 років народження. Після перевірки старшого сина з'ясувалося, що він не є військовослужбовцем.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня
Вибір редакції