На Чернігівщині у 2024 році об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) подали до суду 32 позови на боржників.
Про це повідомляє сервіс моніторингу Opendatabot.
Найбільше судяться за борги по ОСББ у Дніпропетровській області — 644 справи, на Одещині — 547 та у Запорізькій області, де об’єднання співмешканців зверталось до суду 488 разів.
За даними Opendatabot, по всій Україні у 2024-му ОСББ направили до суду 3630 позовів на боржників.
"Йдеться як про судові позови, так й про судові накази. Це у 2,7 раза більше, аніж на початку повномасштабної війни — тоді було подано 1 340 подібних справ за весь рік.
Більш популярною стає практика звернення по судовий наказ, йдеться на сайті Opendatabot. Наразі такі справи розглядаються навіть без виклику сторін до суду: перевіряють документи, які підтверджують обставини справи, і, у разі відповідності вимог, виноситься судовий наказ. Після цього ОСББ може звернутися до виконавців та стягти з боржника гроші.
"Від початку повномасштабного вторгнення кількість судових наказів зростає. У 2022 році їх було 685, а у 2023 році — 1,8 тис. За 2024 рік було видано 2,2 тисяч наказів. Це майже стільки ж, як до початку повномасштабного вторгнення".
Для ОСББ важливо подати у суд на боржника протягом трьох років, поки не минув термін давності. У протилежному випадку суд може відмовити у задоволенні позову. Для подання позову до суду обовʼязково треба мати електронний кабінет в електронному суді. Кабінет реєструється за допомогою електронного цифрового ключа керівника об’єднання співмешканців.
До заяви треба додати:
- квитанцію про сплату судового збору;
- докази виконання зобов’язань ОСББ, це надані послуги, поставлені товари тощо;
- докази невиконання зобов’язань боржником, наприклад, рахунки, акти прийняття-передачі товару або послуги.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.