Майже вісім десятків питань порядку денного планують розглянути на 44 сесії Чернігівської міськради. Це близько 20 міських програм, компенсації за пільгові перевезення та земельні питання. Засідання призначене на 20 лютого. Нагадаємо, після сесії 10 липня 2024 року, коли міська рада внесла зміни до регламенту, які скоротили повноваження МВА, депутати зібрали кворум у сесійній залі лише раз — торік 20 грудня, коли звільнили з посади секретаря міськради Олександра Ломака. Сьогодні ж, 10 лютого, депутати зібралися на засідання погоджувальної ради та обговорили питання порядку денного 44 сесії.
"Це майже 20 програм з різних галузей і напрямків життєдіяльності, функціонування міста. Це і програма у сфері освіти, і комплексна програма, і програма «Безпечне місто», і програма забезпечення функціональності медичних закладів. Це і необхідність реалізувати проєкт ремонту інфекційного відділення. Це певний цілий пакет соціальних програм. Тобто ми розуміємо, що це майже всі сфери життєдіяльності міста, які потребують подальшого розвитку", — сказала депутатка від фракції "Рідний дім" Наталія Хольченкова.
Також, додає Наталія Хольченкова, необхідно прийняти транспортні та комунальні програми, та розглянути земельні питання, які не приймалися з кінця травня. На цій сесії, додає депутатка від провладної фракції Наталія Хольченкова, одне із головних питань – це допомога для ЗСУ.
Найбільші дискусії серед депутатів викликало внесення на розгляд сесії питання щодо змін до регламенту міськради. Депутат від фракції "Наш край" та перший заступник начальника МВА Віктор Бистров пояснює суть змін.
"Майже 90% чи більше — це зміни, які діяли на минулий рік, коли Чернігівська міська рада прийняла рішення про бюджет територіальної громади на 10 липня 2024 року, який скасований в суді. Після цього рішення про бюджет, вийшли з регламенту по виконавчому комітету і вийшли з регламенту по міській раді. Станом на сьогодні, частина тих програм, які пропонуються до розгляду на сесії Чернігівської міської ради, — вони також передані на затвердження МВА. Можливо, ви чули це з преси, чи бачили, це блок питань по транспорту. Якщо цього не буде зроблено, наприклад, буде діяти одночасно два документи. Яким документом користуватися виконавчим органам влади? Ну, невідомо".
"Не треба ставити перевізників у залежність від регламенту. У нас діяв регламент, а перевізники все одно не отримували коштів. На сьогодні перевізники не отримують кошти із жовтня", — сказав депутат від фракції "Рідний дім", перевізник Володимир Коваленко.
Заступник міського голови Віктор Геращенко після звільнення Олександра Ломака виконує адміністративно-управлінські та організаційно-розпорядчі функції з правом підпису. Він очікує, що на засіданні сесії депутати таки оберуть нового секретаря.
"Треба, щоб у нас була повноцінна сім’я. Це секретар. Потім ми визначаємося, як ми будемо працювати на сесії. Це у мене таке прохання до усіх вас. Є питання юридичного характеру. Є питання секретаря. Я – заступник міського голови. Виконавча гілка влади. Ми спільно з МВА – виконавці ваших рішень. Тому, я думаю, що це було б правильно, якби ви вибрали вже секретаря, прийняли алгоритм роботи, і ми б працювали й не було б ніяких проблем".
На думку депутата Чернігівської міськради від фракції "Слуга народу" Максима Черненка, головна проблема – не відсутність секретаря, а відсутність правил.
"У нас відсутні правила взаємодії між Чернігівською міськрадою та МВА. І тому перед тим, як обрати секретаря, нам потрібно визначитися з певними правилами. Регламент дослівно так і перекладається – певні правила. Тому навіть тій людині, яка виявить таку сміливість в цей час і візьме на себе відповідальність, я навіть не заздрю. Ця людина має розуміти за якими правилами працювати. Відповідно до регламенту, який діяв минулого року (2024 року, — ред.), було досягнуто певного компромісу", — сказав Максим Черненок.
За словами Наталії Хольченкової, питання регламенту треба вивчати не на засіданні погоджувальної ради.
"Сідати та по кожному пункту разом з юристами. Можливо з МВА, Чернігівською міськрадою, разом сідати та розбирати. Наразі приймати погоджувальною радою не розбираючи, не коментуючи по кожному пункту, я вважаю недоцільним. У нас буде ще засідання комісій. В тому числі – регламентної комісії. Є резон усім зібратися, думаю, ми таку нараду запропонуємо. В будь-якому разі, питання регламенту – це тільки на сесії. У нас до сесії буде ще час".
Суперечки за регламент політичний оглядач Олександр Рись називає боротьбою за владу в Чернігові.
"Компромісу поки що не видно. Військова адміністрація наполягає на тому, щоб був прийнятий регламент, і, відповідно, була змога взяти більше повноважень на себе, завдяки цим змінам в регламенті. Тому що вони через суди домоглися для себе більше повноважень".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.