Перейти до основного змісту

5-разове харчування, але була низка недоліків у побуті: які результати моніторингу Яблунівського ліцею на Чернігівщині

Яблунівський ліцей на Чернігівщині. Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області

Команда Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернігівській області відвідала комунальний заклад "Яблунівський ліцей" Чернігівської обласної ради. Під час візиту монітори пересвідчилися, що діти забезпечені п'ятиразовим харчуванням. Водночас виявили низку недоліків, які є порушенням прав вихованців на безпечне освітнє середовище, а також на належні умови проживання та доступність, зокрема.

Про це повідомляє Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернігівській області на своїй Facebook-сторінці.

Яблунівський ліцей є закладом середньої освіти, який має у своєму складі інтернат з повним державним утриманням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які потребують соціальної допомоги на час подолання складних життєвих обставин.

Приміщення Яблунівського ліцею на Чернігівщині. Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області

Як йдеться у повідомленні, у день візиту у закладі перебувало 117 дітей. З них 12 мають статус дитини-сироти й дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 11 — влаштовані в сімейні форми виховання, а для однієї дитини опікуном є директор ліцею. На цілодобовому перебуванні в ліцеї значиться 52 дитини.

Що розповіли діти

"Територія закладу доглянута, виділені зони для відпочинку дітей. Своє дозвілля вихованці проводять за власним вибором та уподобанням у кімнатах для ігор, на спортмайданчику тощо", — зазначають представники Уповноваженого з прав людини у Чернігівській області.

У спілкуванні з ними діти розповіли, що їм подобається харчування в закладі, особливо борщ — "як домашній".

Інформація про харчування у Яблунівському ліцеї на Чернігівщині. Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області

Також монітори пересвідчилися, що особові справи дітей "ведуть належним чином".

Серед виявлених недоліків — душові та вбиральні, що не зачиняються

Водночас під час візиту виявили такі недоліки:

  • в окремих класах, де навчаються діти, відчувається їдкий запах плісняви;
  • коридори навчального корпусу взагалі не провітрюються, а в навчальних класах та приміщенні шкільної майстерні недостатньо механізмів (кватирок) для провітрювання через неналежну конструкцію пластикових вікон, що порушує право дітей на безпечне середовище;
  • дитячі душові та вбиральні не зачиняються через відсутність засувів на дверцятах;
Санвузли у Яблунівському ліцеї на Чернігівщині. Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області
  • вікна санвузлів на першому поверсі – без тонованої плівки, що порушує умови приватності й право дітей на достатній життєвий рівень та гідні умови;
  • у деяких спальних кімнатах бракує столів, стільців та тумбочок для кожної дитини, окремі меблі потребують ремонту, що є порушенням права дитини на належні умови проживання;
Кімнати вихованців ліцею. Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області
  • приміщення закладу не відповідають вимогам законодавства щодо доступності дітей з інвалідністю;
  • укриття укомплектоване недостатньою кількістю запасів харчових продуктів тривалого зберігання.
Приміщення Яблунівського ліцею на Чернігівщині. Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області

Як зазначають представники Уповноваженого з прав людини у Чернігівській області, моніторинговий візит, про який йдеться, вони здійснили в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні "Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми", що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine. За його результатами готується звіт з рекомендаціями для усунення виявлених порушень.

Що каже керівництво закладу

Суспільне поспілкувалося з директоркою Яблунівського ліцею Неонілою Шаповаленко. За її словами, наразі усі недоліки, які зафіксували у закладі під час моніторингового візиту, вже виправили.

"Душові та вбиральні вже зачиняються: ми поміняли защіпки на дверях. Вікно санвузла на першому поверсі затоноване. І так само усі інші недоліки виправили буквально за тиждень. Це були такі незначні зауваження. Для нас важливо, що діти нагодовані і харчуванням вони задоволені", — розповіла Неоніла Шаповаленко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня
Вибір редакції